-3°

-4°

Konečně vítězství! Kara vyhrála poprvé v sezoně, dočkala se ve Strakonicích

28. 11. 2021

V devátém zápase sezony se dočkaly basketbalistky Kary Trutnov prvního vítězství. Ve Strakonicích v sobotu vyhrály 71:86. V souboji dvou celků, které dosud všechny zápasy prohrály, si připsaly velmi důležitý výsledek. Sedmadvaceti body vystřílela výhru hostujícímu týmu Anna Rylichová, která přidala i 11 doskoků. Další double double zaznamenala Američanka Madison Wolf, nejlépe doskakující hráčka ligy, za famózních 20 doskoků a 12 bodů. Na další zápas si Kara počká až do 12. prosince, kdy bude hrát v Benešově se Slovankou.

Trutnovskému týmu sice nevyšel začátek zápasu, kdy prohrával 6:0 a trenér Martišek si bral rychlý první oddechový čas, a vzápětí 10:2, ale na konci první čtvrtiny se mu povedla desetibodová šňůra. Díky ní otočil skóre ve svůj prospěch na 18:24. Po dobrém nástupu do druhé části si hostující hráčky vytvořily devítibodové vedení, tuto čtvrtinu vyhrály 12:21 a vybudovaly si rozhodující náskok. Úspěšný první poločas završila Rylichová v poslední sekundě třemi proměněnými trestnými hody.

Po změně stran Trutnov navýšil rozdíl na 22 bodů a kontroloval vývoj utkání. Strakonice se sice pět minut před koncem zápasu přiblížily ve skóre na 12 bodů (63:75), Kara ale žádné větší drama nepřipustila a mohla se radovat z prvního vítězství v sezoně.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Jsme rádi za vítězství. Potřebovali jsme tenhle výsledkový impuls. Musíme dál bojovat. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Víme, že ve Strakonicích se hraje těžko, obzvláště když domácí hráčky cítí šanci na dobrý výsledek. Úvod jsme nezachytili. Po time outu a změně obrany jsme se na Strakonice dotáhli a po prvním poločasu se dostali do patnáctibodového vedení. To byl vzhledem k průběhu pro nás velmi dobrý výsledek. Ve třetí čtvrtině jsme se chtěli rychle dostat na dvacet bodů. Když se nám to povedlo, tak ale přišlo uspokojení, hra se začala kouskovat, prostřídali jsme a přelom třetí a čtvrté čtvrtiny byl z naší strany katastrofální. To se nám nemůže stávat. Museli jsme reagovat. Vzali jsme si time out, vrátili jsme na hřiště základní rotaci.“

Jiří Johanes (Strakonice): „Počítali jsme, že zápas bude vyrovnanější. Připravovali jsme se na něj, jsme sousedi v tabulce. Trošku nás uspokojil začátek, kdy jsme chvilku vedli. Trutnov pak začal hrát zónovou obranu a hodně přitlačil v obraně. Předčil nás v agresivitě v obraně i útoku. My jsme špatně řešili situace. Trutnov vyhrál naprosto zaslouženě. Jsme zklamaní z toho, že jsme nepředvedli výkon, jaký jsme chtěli.“

Strakonice - Trutnov 71:86 (18:24, 30:45, 46:68)

Body: Rosecká 26, Jánská 14, L. Vydrová 13, Junková 10, Vorlová 4, Horsáková 2, Čadková a Vadlejchová 1 - Rylichová 27, Wolf 12, Finková 11, Hajnová 10, Šmahelová 9, Potočková a Vítová 8, Borsová 1.
Rozhodčí: Salvetr, Barták, Pazourek.
Fauly: 25:16, TH: 14/7 - 32/22, trojky: 8:6.