-2°

Nejlepší výkon sezony přišel paradoxně proti USK, navzdory prohře o 84 bodů

22. 11. 2021

Nejlepší výkon sezony přišel paradoxně proti USK, navzdory prohře o 84 bodů 40 snímků
Basketbalistky Kary Trutnov vzdorovaly v 8. kole Renomia ŽBL favoritkám z týmu ZVVZ USK Praha. Navzdory nedělní porážce 42:126 zanechaly na hřišti zcela jiný dojem než v předchozích zápasech a paradoxně proti nejsilnějšímu soupeři podaly nejlepší výkon v sezoně. Ideální příležitost navázat na něj budou mít v pátek v klíčovém utkání ve Strakonicích, kde budou oba celky hrát o první vítězství sezony.

České mistryně se rozehřívaly pod Krkonošemi pozvolna, třebaže poslaly na palubovku hned od začátku hvězdnou sestavu. Domácí družstvo tentokrát nechalo zábrany v šatně a sympatickým způsobem bojovalo s vysokým favoritem. Skóre oproti zvyklostem v takových zápasech nijak dramaticky nenarůstalo, v 8. minutě to bylo pouze 9:15.

Do obvyklé provozní teploty se začaly dostávat favoritky až od druhé čtvrtiny, kterou vyhrály 5:29 a předvedly v ní šňůru 21 bodů. Ve druhém poločase USK ještě více přidal na intenzitě při bránění, z čehož pramenilo množství ztracených míčů mladého týmu domácích, který si jich nakonec připsal enormních 46.

Poté, co pět minut před koncem Tereza Vyoralová překonala stobodovou hranici, se valil na domácí koš jeden rychlý protiútok za druhým a euroligový celek ještě stihl navýšit počet bodů na 126.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Paradoxně jsme podali nejlepší výkon sezony proti USK Praha. Začátek byl ze strany hostujícího týmu trochu vlažnější. My jsme se toho nebáli, relativně jsme dodržovali všechny pokyny. Samozřejmě, pokud hrajete pod tlakem 40 minut, tak vyústí v enormní ztráty. Až na poslední dvě minuty, kdy už jsme toho měli plné kecky, jsme zápas nezabalili, snažili se plnit nejzákladnější pokyny. Pokud bychom takto hráli i v ostatních zápasech, tak si myslím, že bychom měli úplně jinou bilanci. Teď je pro nás velice důležité, abychom se od nedělního výkonu odpíchli a ještě přidali více v pátek ve Strakonicích. Dnes to byl v obraně jednoznačně náš nejlepší výkon. Donutili jsme USK i k několika ztrátám i díky naší aktivitě. Byl to pozitivní impuls a teď potřebujeme, aby přišel i ten výsledkový. Pokud budeme hrát tak jako proti USK, tak věřím, že v pátek první vítězství sezony urveme.“

Trutnov – USK Praha 42:126 (11:26, 16:55, 30:87)

Body: Rylichová 12, Wolf 7, Králová 6, Šmahelová 5, Lihnartová, Seifrtová, Vítová a Finková 3 - Jones 21, Conde 18, Sklenářová 17, Stanković 16, Voráčková 14, Halátková a Vyoralová 12, Thomas a Bálintová 7, Oblak 2.
Rozhodčí: Zatloukal, Holoubek, Kremser.
Fauly: 15:15, TH: 10/5 - 17/10, trojky: 5:2.