Sobota

30. září 2023

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Trutnov dal v posledním zápase roku jen 36 bodů a prohrál se Slavií

20. 12. 2021

Trutnov dal v posledním zápase roku jen 36 bodů a prohrál se Slavií 36 snímků
Basketbalistky Kary Trutnov prohrály ve 12. kole RENOMIA ŽBL doma s pražskou Slavií 36:66. Hostující družstvo potvrdilo roli favorita a po sedmé výhře v sezoně je na pátém místě. Domácí hráčky figurují s bilancí 1 vítězství, 10 porážek na deváté příčce. Proti Slavii se musely obejít nejen bez Američanky Wolf, která z osobních důvodů předčasně odešla z klubu, ale také zraněné střelecké jedničky Anny Rylichové. Dlouhodobě je zraněná Kateřina Kozumplíková. První ligové utkání v novém roce sehraje Kara v neděli 16. ledna doma s Ostravou.

Nejlepší trutnovskou střelkyní nedělního zápasu byla Tereza Králová, které se povedl double-double za 12 bodů a 10 doskoků, v týmu Slavie zaznamenala Kateřina Rokošová 14 bodů a 17 doskoků. I v citelně oslabené sestavě a proti znatelné výškové převaze soupeře domácí družstvo srdnatě bojovalo o každý míč, doplatilo však na podprůměrnou střelbu.

První čtvrtina byla ještě relativně vyrovnaná, když Trutnov přišel o mírný náskok z úvodních minut, přesto pak ztrácel jen pět bodů. Od druhé čtvrtiny byl ale zápas v režii Slavie, které se právě ve druhé desetiminutovce jako jediné za celý zápas dostaly přes dvacet bodů za čtvrtinu. Za poslední čtvrtinu dal Trutnov jen čtyři body a rozdíl vystoupal až na třicet bodů.

Týmy dohromady nastřádaly 45 ztrát, Slavia ale předvedla solidní střelbu z pole na rozdíl od domácích hráček, které trefily jen 19 procent pokusů z pole. Uspěly jen ve třinácti z šestašedesáti pokusů.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek, trenér Kary Trutnov: „Důležitá událost nastala už před utkáním. Naše bodová jistota Anička Rylichová nebyla k dispozici kvůli zranění, které si přivodila v zápase na Slovance. Věděli jsme, že v útoku nám budou její body chybět. Na druhé straně jsem velice překvapený, že jsme měli 66 střeleckých pokusů, Slavia 68. Klíčové bylo, že naše střelecká úspěšnost byla 19,7 procent. S tím se nedá vyhrát. Znamenalo to 36 bodů. Až na pár pokusů to nebyly žádné zoufalé střely přes nějakou těsnou obranu. Byly to mnohdy volné pozice z pod koše. Je to náš dlouhodobý problém, se kterým se potýkáme. Musíme se s tím poprat a zlepšit se zejména v této činnosti, protože si nemyslím, že bychom basketbalově zaostávali tak výrazně, jak to možná vypadá. Fyzičnost a úspěšnost střelby jsou dva největší faktory, které nám nejvíce chybí. Proto jsme momentálně tam, kde jsme.“

David Zdeněk, trenér BLK Slavia Praha: „Do Trutnova jsme přijeli v roli jednoznačného favorita. Věděli jsme, co nás čeká, že budeme hrát do obranné zdi. Trutnov bez pivotů a ve složení kádru, které má, se musí nějakým způsobem bránit. Dnes jim sázka na tuto kartu vyšla. My jsme působili nervózně, vypadli jsme z role, kterou jsme chtěli mít, nedokázali jsme využít jasnou výškovou převahu, dělali jsme hloupé ztráty. Jsem rád, že se chytly Eliška Žílová a Štěpánka Ježková. Potom, co jsme se bodově utrhli, jsme se zklidnili. Je to pro nás povinné vítězství, ale řekl bych, že se nehrál pohledný basketbal.“

Trutnov – Slavia Praha 36:66 (10:15, 21:35, 32:53)

Body: Králová 12, Potočková, Vítová a Finková 6, Šmahelová 4, Seifrtová 2 - Rokošová 14 (17 doskoků), Žílová a Křivánková 10, Ježková 9, Mircová 7, Bakajsová 6, Bilíková 4, Aulichová a Helebrantová 3.
Rozhodčí: Záruba, Kejklíček, Kremser.
Fauly: 13:17, TH: 9/5 - 13/4, trojky: 5:8, 5 osobních chyb: 0:1 (Rokošová).
Diváci: 50.


Další výsledky:
USK Praha – Chomutov 105:68
KP Brno – Strakonice 81:42
Slovanka – Hradec Králové 49:95

(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš