Pátek

9. prosince 2022

Trutnov prohrál se Slovankou o dvacet bodů, Američanka Wolf odešla

15. 12. 2021

Basketbalistky Kary Trutnov prohrály v 11. kole RENOMIA ŽBL v Benešově se Slovankou dvacetibodovým rozdílem 57:77. Na jejich kontě zůstává v tabulce jedno vítězství. Stejně je na tom také Ostrava. Bez výhry jsou Strakonice. Trutnov se musel obejít bez nejlépe doskakující hráčky ligy Američanky Madison Wolf, která odešla z klubu z osobních důvodů.

Slovanka vyhrála počtvrté v sezoně a dostala se na 6. místo. Trutnov porazila v obou vzájemných zápasech v základní části, na palubovce Kary uspěla 82:69.

Trutnov přitom odehrál v Benešově velmi dobrých dvanáct minut, během kterých většinu času vedl, a ještě v úvodu druhého období to bylo o tři body pro Trutnov. Pak se ale rozehrál domácí útok a do přestávky otočil skóre. Druhý poločas pak už byl jednoznačně ve znamení převahy Slovanky, která ve třetí čtvrtině zasypala soupeřky pětadvaceti body a zlomila odpor Trutnova.

V neděli nastoupí Kara k poslednímu utkání v letošním kalendářním roce, představí se doma v 17 hodin proti BLK Slavia Praha.

Názor trenéra

Michal Martišek (Trutnov): „Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Potvrdily svoje postavení v letošní sezoně. Slovanka vyhrála také u nás, nyní navíc měla oproti prvnímu vzájemnému zápasu o tři hráčky více, zatímco my naopak o dvě méně, takže jsme věděli, že rotace bude užší. První poločas jsme se drželi. Je až zázrak, že to bylo jen o 6 bodů s ohledem na naši střelbu. Zahodili jsme dokonce devět šestek za první poločas. To nás v konečném důsledku může hodně mrzet. Zápas se zlomil na začátku třetí čtvrtiny, kdy domácí hráčky trestaly každou příležitost, my jsme neproměňovali ani ty nejvyloženější příležitosti. Vítězství Slovanky o dvacet bodů je zasloužené, i když my jsme těch dvacet bodů i s neproměněnými šestkami zahodili. S naší situací se musíme poprat a po Novém roce zabojovat s Ostravou o play-off.“

Benešov – Trutnov 77:57 (16:16, 33:27, 58:45)

Body: Hálová 18, Harapesová 16, Mervínská 12, Brejchová a Pohunková 8, Koucká 6, Šafránková 5, Bušková a Ondroušková 2 - Rylichová 15, Králová 13, Šmahelová 11, Finková 10, Potočková, Vítová, Borsová, Seifrtová 2.
Rozhodčí: Melichárek, Kult, Kavan.
Fauly: 22:21, TH: 23/20 – 25/16, trojky: 5:5.