Pátek

9. prosince 2022

Nyní

-1°

Zítra

-1°

Svátek má

Stupidní chyby srazily Trutnov na kolena, derby ovládl Hradec

7. 10. 2021

page.Name
Výkon, který si za rámeček rozhodně nedají, předvedly basketbalistky Kary Trutnov v prvním derby nové sezony. Čtvrteční východočeskou bitvu na palubovce hradeckých Lvic v přímém přenosu České televize projely 46:90. Na začátku letošního ročníku Renomia ŽBL si tak připsaly třetí porážku.

„Vzhledem k výsledku jediné pozitivum na naší straně je, že víme, že takhle prostě hrát nejde. Jediné, co můžeme udělat, je otočit celý náš výkon o 180 stupňů a pokusit se v dalších zápasech vyvarovat tak stupidních chyb, co jsme dnes dělaly,“ hodnotila po zápase televizním divákům porážku kapitánka Kary Anna Rylichová, s devíti body nejlepší střelkyně hostujícího družstva.

Už to svědčí o tom, že tým trenéra Martiška nesehrál povedené utkání. Vlastně tři čtvrtiny utkání, ať jsme přesnější.

Trutnovačky totiž měly velmi solidní nástup a na konci osmé minuty Belgičanka Huwé posunula Karu do vedení 17:15. Bohužel to bylo naposledy v zápase, co Kara vedla. Úvodní čtvrtinu nakonec vyhrál Hradec 20:17. A derby pak zlomila druhá desetiminutovka, kterou opanovaly Lvice 32:13.

Trutnovská hra se rozložila a hostující basketbalistky se nedokázaly vypořádat s agresivní obranou soupeře a samy se srážely zbytečnými ztrátami. V utkání jich celkem spáchaly 28 a Hradec jim z nich nasázel pár jednoduchých košů.

„O poločase jsme si řekly, že musíme začít bojovat, začít makat. Hradec ale na nás trochu zatlačil na rozehrávce a my jsme nebyly schopné přejít půlku. To nás více méně stálo zápas, proto také byl tak velký bodový rozdíl, protože my jsme vůbec nebyly schopné se zkoncentrovat a absolutně jsme vypouštěly jednoduché situace, které jsme měly mít ve vlastních rukách,“ přiznala Anna Rylichová.

Kara ve druhém poločase nastřílela pouhých šestnáct bodů, v každé čtvrtině osm a nakonec utrpěla debakl rozdílem 44 bodů.

„Není to omluva, ale teprve poslední týden jsme se na trénincích sešly v kompletní sestavě, zatím se nás držela nějaká zranění. Bylo vidět, že je to lepší a lepší, ale dnešním výkonem jsme se opět posunuly na začátek. A budeme muset znovu pracovat na těch malých detailech, které jsme dnes nezvládly,“ poznamenala trutnovská kapitánka.

Trutnov čtvrteční předehrávkou 13. kola zahájil devátou stovku ligových utkání během 27 sezon v nejvyšší soutěži. S Hradcem si zopakuje vzájemný duel již za deset dní v neděli 17. října v hale ZŠ Komenského. Mezitím ještě čeká hráčky Kary v sobotu zápas v Praze proti Slavii.

Hradec Králové - Trutnov 90:46 (20:17, 52:30, 75:38)

Body: Velichová 17, Effangová 15, Šotolová 14, Čuperková 13, Pokorná 9, Fišerová a Levínská 8, Růžková, Leopoldová a Bolardtová 2 - Rylichová 9, Wolf (11 doskoků) a Finková 7, Potočková, Vítová a Huwé 5, Králová 4, Hajnová a Linhartová 2.
Rozhodčí: Vávrová, Pokorný, Scholzová.
Fauly: 20:15, TH: 13/8 - 16/10, trojky: 4:4.


Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov)

Romana Ptáčková (Hradec Králové)

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš