Sobota

16. října 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Stupidní chyby srazily Trutnov na kolena, derby ovládl Hradec

7. 10. 2021

page.Name
Výkon, který si za rámeček rozhodně nedají, předvedly basketbalistky Kary Trutnov v prvním derby nové sezony. Čtvrteční východočeskou bitvu na palubovce hradeckých Lvic v přímém přenosu České televize projely 46:90. Na začátku letošního ročníku Renomia ŽBL si tak připsaly třetí porážku.

„Vzhledem k výsledku jediné pozitivum na naší straně je, že víme, že takhle prostě hrát nejde. Jediné, co můžeme udělat, je otočit celý náš výkon o 180 stupňů a pokusit se v dalších zápasech vyvarovat tak stupidních chyb, co jsme dnes dělaly,“ hodnotila po zápase televizním divákům porážku kapitánka Kary Anna Rylichová, s devíti body nejlepší střelkyně hostujícího družstva.

Už to svědčí o tom, že tým trenéra Martiška nesehrál povedené utkání. Vlastně tři čtvrtiny utkání, ať jsme přesnější.

Trutnovačky totiž měly velmi solidní nástup a na konci osmé minuty Belgičanka Huwé posunula Karu do vedení 17:15. Bohužel to bylo naposledy v zápase, co Kara vedla. Úvodní čtvrtinu nakonec vyhrál Hradec 20:17. A derby pak zlomila druhá desetiminutovka, kterou opanovaly Lvice 32:13.

Trutnovská hra se rozložila a hostující basketbalistky se nedokázaly vypořádat s agresivní obranou soupeře a samy se srážely zbytečnými ztrátami. V utkání jich celkem spáchaly 28 a Hradec jim z nich nasázel pár jednoduchých košů.

„O poločase jsme si řekly, že musíme začít bojovat, začít makat. Hradec ale na nás trochu zatlačil na rozehrávce a my jsme nebyly schopné přejít půlku. To nás více méně stálo zápas, proto také byl tak velký bodový rozdíl, protože my jsme vůbec nebyly schopné se zkoncentrovat a absolutně jsme vypouštěly jednoduché situace, které jsme měly mít ve vlastních rukách,“ přiznala Anna Rylichová.

Kara ve druhém poločase nastřílela pouhých šestnáct bodů, v každé čtvrtině osm a nakonec utrpěla debakl rozdílem 44 bodů.

„Není to omluva, ale teprve poslední týden jsme se na trénincích sešly v kompletní sestavě, zatím se nás držela nějaká zranění. Bylo vidět, že je to lepší a lepší, ale dnešním výkonem jsme se opět posunuly na začátek. A budeme muset znovu pracovat na těch malých detailech, které jsme dnes nezvládly,“ poznamenala trutnovská kapitánka.

Trutnov čtvrteční předehrávkou 13. kola zahájil devátou stovku ligových utkání během 27 sezon v nejvyšší soutěži. S Hradcem si zopakuje vzájemný duel již za deset dní v neděli 17. října v hale ZŠ Komenského. Mezitím ještě čeká hráčky Kary v sobotu zápas v Praze proti Slavii.

Hradec Králové - Trutnov 90:46 (20:17, 52:30, 75:38)

Body: Velichová 17, Effangová 15, Šotolová 14, Čuperková 13, Pokorná 9, Fišerová a Levínská 8, Růžková, Leopoldová a Bolardtová 2 - Rylichová 9, Wolf (11 doskoků) a Finková 7, Potočková, Vítová a Huwé 5, Králová 4, Hajnová a Linhartová 2.
Rozhodčí: Vávrová, Pokorný, Scholzová.
Fauly: 20:15, TH: 13/8 - 16/10, trojky: 4:4.


Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov)

Romana Ptáčková (Hradec Králové)

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš