Středa

7. prosince 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

V neděli po dlouhé době na ligu s diváky, vstupné bude zdarma

1. 10. 2021

page.Name
Po roce můžou diváci v Trutnově konečně na ligový basketbal. Basketbalistky Kary nastoupí v prvním domácím utkání nové sezony Renomia ŽBL v neděli ve 14:30 proti Slovance. Vstupné na úvodní zápas bude zdarma.

Pro další duely bude platit vstupné 50 Kč, zlevněné 30 Kč. Vstupné se zvyšuje v Trutnově po hodně dlouhých letech. Fanoušci si můžou pořídit permanentky za 300 korun. Vstup je možný pouze při dodržení aktuálních protiepidemických opatření. Klub upozorňujeme diváky, že bufet na hale není v provozu.

Vedení klubu také pozvalo na nedělní střetnutí se Slovankou zaměstnance Oblastní nemocnice Trutnov jako poděkování za výbornou spolupráci při pravidelném testování v průběhu minulé sezony i péči, obětavost a nasazení pro širokou veřejnost v regionu během pandemie koronaviru.

Slavnostní úvod ligového utkání obstarají úspěšní paralympionici z Trutnova Šárka Musilová a Aleš Kisý. Na nedávných paralympijských hrách v Tokiu získala Šárka dvě stříbrné medaile v lukostřelbě a  Aleš bronz ve vrhu koulí.

Trutnov vstoupil do 27. ligové sezony porážkou na palubovce Žabin Brno 44:83. Slovanka, kterou trénuje Marcela Krämer, má za sebou dva zápasy. Ve Strakonicích vyhrála v pátek 79:64, v úterní předehrávce podlehla doma v Benešově Žabinám 50:69, když s nimi dlouho držela krok, čtrnáct minut před koncem bylo skóre vyrovnané.

„Všichni se už moc těšíme na první domácí utkání, na kterém můžou být přítomní opět diváci. Věřím, že vytvoří atmosféru, která je pro Trutnov jedinečná a dodají nám tolik potřebnou energii,“ říká trenér Trutnova Michal Martišek.

„Slovanka proti loňské sezoně výrazně posílila, zejména co se týká zkušeností. Naše vzájemné zápasy mají vždy velice zajímavý náboj. Ačkoliv se pořád musíme vyrovnávat se zdravotními omezeními a start dvou hráček základní sestavy je i nadále nejistý, věřím, že v důležitém utkání předvedeme bojovný výkon, po kterém budeme slavit první vítězství v sezoně,“ dodává kouč.

Do hledišť můžou chodit na ligový basketbal opět také diváci. Vzhledem k tomu, že se jedná o vnitřní prostor, musí splnit jednu z následujících podmínek: prokázat absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, a to nejpozději 7 dnů před utkáním; nebo absolvovat antigenní test s negativním výsledkem nejpozději 72 hodin před zahájením utkání; nebo doložit očkování proti onemocnění covid-19; nebo doložit laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo více než 180 dní; nebo na místě podstoupit rychlý antigenní test. Divák je také povinen mít nasazenou ochranu dýchacích cest při vstupu do haly i v průběhu trvání utkání.

Příští týden ve čtvrtek 7. října se objeví Kara Trutnov v přímém přenosu České televize na ČT sport ve 20:15 v derby v Hradci Králové.

(bog, bk-tz)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš