14°

Pohárové Final Four bude bez účasti basketbalistek Lokomotivy

18. 2. 2021

Pohárové Final Four bude bez účasti basketbalistek Lokomotivy 35 snímků
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály ve čtvrtfinále RENOMIA Českého poháru ve středu na domácí palubovce s týmem BLK Slavia Praha 46:63. Hostující družstvo postoupilo do Final Four, které se bude hrát v Chomutově 4. a 5. března.

Lokomotiva začala výborně a v 15. minutě se dostala do nadějného vedení 26:12. Slavia reagovala bleskově. Šňůrou sedmnácti bodů v řadě otočila stav na 26:29 a první poločas vyhrála o tři body. Ve třetí čtvrtině zaznamenal Trutnov pouhých 6 bodů, zatímco Slavia devatenáct a rozdíl mezi oběma soupeři narostl na klíčových 16 bodů. Domácí tým nakonec v zápase dal pouze 46 bodů a to na vítězství nemohlo stačit.

Názor trenéra

Michal Martišek (Trutnov): „Zápas se rozhodl za stavu 26:12, kdy jsme bez příčiny po sobě během 10 vteřin dvakrát darovali soupeři míč a umožnili mu nejen stáhnout náš slibný náskok, ale zároveň mu dali „návod“ a dostatečné sebevědomí, co by na nás mohlo fungovat. Do poločasu to využil na otočení skóre i přes dva time outy. I v druhé polovině se hrál hodně fyzický basketbal, k čemuž přispěla delegace dvou rozhodčí z mužské KNBL. Ale bylo to v pořádku na obě strany. My jsme se s tímhle stylem dokázali obstojně vypořádat v obraně, ale bohužel v útoku už to bylo z naší strany hodně utrápené, o čemž svědčí 6 bodů ve třetí čtvrtině. Pokud nedáme doma ani 50 bodů, nemůžeme pomýšlet na vítězství.“

Trutnov - Slavia Praha 46:63 (14:10, 29:32, 35:51)

Body: Králová 10, Wilson 8, Finková 7, Rylichová a Skutilová 6, Hrabětová, Šípová 3, Potočková 2, Šmahelová 1 - Bakajsová 17, Bartáková 8, Hošková, Mircová, Opočenská a Žílová 7, Holubová 6, Miklíková 2. Rozhodčí: Kučírek, Scholze, Bohata. Fauly: 9:15, TH: 14/7 - 5/3, trojky: 5:6, hráno bez diváků.