19°

Trutnov otočil zápas se Strakonicemi, v play-off vyzve mistrovské USK

26. 2. 2021

Trutnov otočil zápas se Strakonicemi, v play-off vyzve mistrovské USK 30 snímků
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy vyhrály ve středečním dohrávaném utkání 11. kola RENOMIA ŽBL doma se strakonickým celkem U19 Chance 79:67. Cesta za čtvrtou výhrou v sezoně nebyla zdaleka snadná. Strakonice předvedly v Trutnově velice dobrý výkon, vyhrály první poločas a ještě ve 24. minutě vedly o pět bodů. Lokomotiva poté zápas otočila sérií 25:6 a vybudovala si až devatenáctibodový náskok.

Vstup do utkání měl lepší Trutnov a po trojce Skutilové se dostal do vedení 17:9. Strakonice v dalším průběhu náskok dotahovaly, Lokomotiva jim ale ujížděla díky přesné tříbodové střelbě, když zaznamenala šest trojek za první poločas. V 16. minutě zareagovala stejným způsobem na druhé straně nejlepší střelkyně zápasu Růžková a otočila stav ve prospěch hostujícího týmu na 30:31.

Strakonice uhájily těsné vedení do konce prvního poločasu a rovněž druhou polovinu utkání zahájily úspěšně. Vedly dokonce 39:45. Ve 24. minutě to bylo ještě 42:47, od té doby se ale zápas začal otáčet. Lokomotiva zabrala, začala trestat chyby hostujících hráček a šňůrou 15:2 zvrátila nepřiznivý výsledek (62:49). Ačkoliv Jihočešky kladly velký odpor až do posledních vteřin a projevily značné úsilí dosáhnout co nejlepší výsledek.

Trutnov zvítězil poprvé od 19. prosince, kdy uspěl v prodloužení v Benešově se Slovankou, a definitivně si zajistil účast v play-off. V něm se utká na tři zápasy s mistrovským klubem ZVVZ USK Praha.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Loni jsme se Strakonicemi hráli doma prodloužení a u nich vyhráli o čtyři body. Strakonice jsou mladý tým. Když cítí šanci na vítězství, tak do toho jde. My jsme jim tuto šanci dvakrát dali. Nejprve v první čtvrtině, kdy jsme nevyužili sedmibodové vedení, a pak zejména ve druhé čtvrtině, kdy jsme lacinými chybami a laxností umožnili soupeřkám, aby otočily výsledek. V polovině třetí čtvrtiny se z toho holky vyhrabaly samy, když do té doby zápolily nejen se soupeřem, ale některé i samy se sebou. I proto si vítězství ceníme. Potvrdili jsme účast v play-off a základní část chceme zakončit v Ostravě vítězstvím.“

Jiří Johanes, asistent (Strakonice): „Nezvládli jsme začátek, ve kterém nám Trutnov odskočil. Potom jsme ale hráli až poloviny třetí čtvrtiny tak, jak jsme chtěli. Při našem vedení jsme přestali hrát kolektivně, nedokázali jsme si vytvořit situace, nedohrávali jsme akce, nebyli jsme schopní se prosadit 1 na 1. V útoku jsme byli bezzubí. Nebyli jsme pro obranu domácích nebezpeční. Trutnovu se naopak začaly dařit akce, padaly jim střely. Tam se zápas úplně zlomil. Našemu mladému týmu vyčítáme, že nedokáže dříve přerušit větší bodovou šňůru soupeře. Byla opět strašně dlouhá. Způsob hry nezměnily ani dva time outy.“

Trutnov - Strakonice 79:67 (20:18, 37:38, 58:49)

Body: Rylichová 15, Králová 12, Wilson 10, Skutilová 9, Šípová a Finková 8, Hrabětová 7, Ježková 5, Linhartová a Hajnová 2, Potočková 1 - Růžková 21, J. Vydrová 14, L. Vydrová 8, Jánská 7, Vorlová 6 (11 doskoků), Horsáková, Jindrová a Rosecká 3, Vadlejchová 2.
Rozhodčí: Vávrová, Svoboda, Kult.
Fauly: 15:27, TH: 41/28 - 13/12, trojky: 9:3, hráno bez diváků.