Sobota

3. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Tým USK zvládl s přehledem roli favorita i kontrolu na hranicích Trutnovska

16. 2. 2021

page.Name
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy nastoupily po reprezentační pauze v 17. kole RENOMIA ŽBL proti ZVVZ USK Praha. Zatímco 10. ledna podlehly superfavoritovi rekordní porážkou 31:141 na jeho palubovce, v sobotu v domácí hale stáhly rozdíl na 47:126. Hráčky Lokomotivy dokázaly nasázet mistrovi 8 trojek, z toho Rylichová čtyři.

Vzhledem k současným vládním opatřením a uzavření okresu Trutnov musel tým USK absolvovat policejní kontroly na hranicích Trutnovska, aby se mohl vůbec dostat k ligovému utkání. Ty proběhly hladce, stejně jako v případě rozhodčích a komisaře.

Domácímu družstvu se nejlépe povedla hned úvodní čtvrtina, ve které nastřílel USK 17 bodů. Největší rozdíl naopak přinesla druhá čtvrtina, kterou hostující tým ovládl 5:36. Už po patnácti minutách zápasu měly favoritky na kontě 50 bodů, za první poločas jich stihly 73. Stý bod zaznamenaly na konci třetí čtvrtiny. Lokomotiva zanechala v sobotním utkání s mistrem lepší dojem než v nedávném vzájemném zápase v Praze.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Holky odcházely ze hřiště s úsměvem, což je pro nás po zápase s USK pozitivní reakce. Utkání hodnotím kladně, i když rozdíl je propastný. Na rozdíl od lednového zápasu v Praze jsme projevili mnohem větší vůli, neměli jsme až takové problémy s přechodem přes polovinu hřiště, dostávali jsme se do volných pozic, dali jsme osm trojek. Nejpovedenější byla od nás jednoznačně první čtvrtina, dobrá byla také třetí čtvrtina. Největší výpadek byl ve druhé čtvrtině, kdy jsme dali jen pět bodů.“

Pavel Kubálek, (Usk Praha): „Kontrolu na hranicích okresu Trutnov jsme zvládli snadno. Policisté nás zastavili, ale splnili jsme všechny povinnosti, které k tomu náležely a bez problémů jsme se dostali k ligovému utkání. Nastoupili jsme v netradiční sestavě, protože Katka Elhotová nehrála, měli jsme vysoké hráčky na perimetru. Věděli jsme, co nás čeká, bohužel nám chvílemi nevycházela obrana soupeřova perimetru, takže domácí hráčky měly hodně trojkových pokusů, což jsme úplně nechtěli.“

Trutnov - USK Praha 47:126 (17:37, 22:73, 34:100)

Body: Rylichová 16, Wilson 13, Potočková a Králová 5, T. Šípová, Skutilová, Finková a Linhartová 2 - Conde 29, Voráčková 25 (18 doskoků), Jones 17, Oblak 13, Režan a Dojkić 12, V. Šípová 10, Vyoralová a Kovtun 4. Rozhodčí: Peterková, Kejklíček, Kult. Fauly: 15:14, TH: 4/3 - 13/11, trojky: 8:3, hráno bez diváků.


(bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš