Úterý

4. října 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Sezona začíná. Basketbalistky se chtějí pohybovat ve středu tabulky

24. 9. 2021

page.Name
Do sedmadvacáté ligové sezony vstoupí sobotním zápasem na hřišti brněnských Žabin trutnovské basketbalistky. Novými hráčkami týmu jsou Američanka Madison Wolf, která v minulé sezoně působila v německém klubu TSV Towers Speyer, Belgičanka Dunia Huwé, Adéla Vítová ze Sokola Hradec Králové, juniorky Veronika Borsová a Alžběta Seifrtová. Družstvo opustily Meg Wilson, Anna Hrabětová a Štepánka Ježková. Cílem týmu je umístění ve středu tabulky Renomia ŽBL.

V novém soutěžním ročníku budou hrát pod názvem Kara Trutnov.

„Vedení basketbalového oddílu TJ Lokomotiva Trutnov se rozhodlo pro sezonu 2021/22 poskytnout reklamní plochy A-družstva žen, které působí v Renomia ŽBL, na dresech, ve sportovní hale, v tisku a dalších místech, společnosti Kara Trutnov, která nezištně podporovala jedenáct let basketbal v Trutnově. Tento krok vedení basketbalového oddílu je výrazem vděčnosti, poděkování a především skromnou marketingovou pomocí společnosti KARA Trutnov, která se v současnosti snaží ekonomicky zachránit a dostat se zpět tam, kam patřila v nedávné minulosti a nadále tak mohla být spojována s městem Trutnov jako úspěšná firma s exkluzivním zbožím," vysvětlil změnu názvu předseda trutnovského basketbalového klubu Vladimír Smilnický.

První domácí utkání v sezoně sehraje Kara v neděli 3. října od 14.30 hodin proti Slovance. Vedení klubu pozvalo na zápas zaměstnance Oblastní nemocnice Trutnov jako poděkování za výbornou spolupráci při pravidelném testování v průběhu minulé sezony i péči, obětavost a nasazení pro širokou veřejnost v regionu během pandemie koronaviru.

Trenér trutnovského týmu Michal Martišek před začátkem sezony uvedl: „Po zranění naší kapitánky Kateřiny Kozumplíkové jsme v loňské sezóně místo angažování zahraniční posily dali důvěru a minutáž našim mladším hráčkám. Věřím, že získané zkušenosti se projeví v aktuálním ročníku. Výsledkovým cílem je samozřejmě postup do play-off a boj o střed tabulky (5. až 6. místo). Pokračujeme také v nastoleném trendu a věřím, že opět zapojíme další hráčky z dorostu a budeme bavit fanoušky rychlým a pohledným basketbalem."

Do hledišť můžou chodit na ligový basketbal opět také diváci. Vzhledem k tomu, že se jedná o vnitřní prostor, musí splnit jednu z následujících podmínek: prokázat absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, a to nejpozději 7 dnů před utkáním; nebo absolvovat antigenní test s negativním výsledkem nejpozději 72 hodin před zahájením utkání; nebo doložit očkování proti onemocnění covid-19; nebo doložit laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo více než 180 dní; nebo na místě podstoupit rychlý antigenní test. Divák je také povinen mít nasazenou ochranu dýchacích cest při vstupu do haly i v průběhu trvání utkání.

(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš