28. října 2021

10°

Vstup do ligové sezony přinesl v Brně vysokou prohru Kary

26. 9. 2021

Trutnovské basketbalistky vstoupily do 27. ligové sezony porážkou na palubovce Žabin Brno. V úvodním kole Renomia ŽBL podlehly účastníkovi EuroCupu 44:83. Domácí favorit si vybudoval vysoký náskok už v první čtvrtině, kdy se hostujícímu družstvu vzdálil do sedmnáctibodového vedení. Nejlepší střelkyní Trutnova byla s deseti body Anna Rylichová.

Na turnaji O pohár města Trutnova dominovaly Žabiny v souboji s Karou 103:41, o dvanáct dní později byly v prvním duelu ligové sezony rovněž výrazně lepším celkem.

Trutnov se držel na Rosničce do stavu 10:9, než přišla dvanáctibodová série domácích hráček, které rády vyznávají rychlou hru dopředu a duel se prakticky rozhodl. V závěru první čtvrtiny zvyšovala extrutnovská Petra Záplatová nájezdem na sedmnáctibodový rozdíl a v podobném rytmu pokračoval i zbytek zápasu. Nejlépe zahrál Trutnov ve třetí čtvrtině, kterou prohrál jen o tři body, jinak Žabiny na hřišti kralovaly. Soupeřky donutily k 26 ztrátám a vedly až o čtyřicet bodů.

Ve druhém kole nastoupí Kara Trutnov v neděli ve 14.30 hodin doma proti Slovance. Na utkání mají jsou pozvaní zdravotníci z trutnovské nemocnice.

Názory trenérů

Viktor Pruša (Žabiny Brno): „Gratuluji hráčkám k první výhře v letošní sezoně. Vždy při startu jsou nervózní, takže jsem rád, že jsme dnes vyhráli, ale většinou po zápasech ŽBL v této sezoně budu asi víc kritický než pozitivní. Oproti Trutnovu si myslím, že rozdíl je daleko větší. My jsme druhý poločas měli hromadu zahozených situací z pod koše, nechali jsme doskočit Trutnov 16 míčů. Intenzita úsilí hráček byla na vysoké úrovni, což kvituji, ale v těchto zápasech si chceme udržet koncentraci 40 minut a ne tak, jak to bylo ve třetí čtvrtině, kdy jsme hráli 15:12. Chceme dominovat v každé čtvrtině s každým soupeřem.“

Michal Martišek (Trutnov): „My jsme věděli, že Žabiny jsou jasný favorit. Hráli jsme s nimi před deseti dny na našem turnaji a zápas skončil ještě větším rozdílem. V první polovině utkání to byl atraktivní, rychlý basketbal z obou stran. My jsme sice prohrávali o třicet bodů, ale za mě se mi líbil první poločas více než druhý, kdy to bylo spíše o tom, že dostaneme míč přes nějaký pres, ale pak už jsme nebyli schopni pod tlakem se vůbec dostat do nějaké situace, což mě velice mrzí. Jsem rád, že jsme tento ohromně fyzicky náročný zápas ustáli. V neděli oddechneme a v pondělí nám začíná tvrdá příprava na naše důležité nedělní utkání proti Slovance. Gratuluji Žabinám k vítězství a přeji jim hodně úspěchů do sezony.“

Žabiny Brno – Kara Trutnov 83:44 (29:12, 52:23, 67:35)

Body: Vacková 17 (5 trojek), Jurčenková 14, Galíčková 13, Stoupalová 11, Záplatová 9, Kopecká 8, Beránková 5, Hamzová 4, Vondráčková 2 - Rylichová 10, Huwé 8, Králová 7, Vítová 5, Potočková a Linhartová 4, Borsová, Finková a Wolf 2.
Rozhodčí: Petrák, Kejklíček, Nehoda.
Fauly: 17:12, TH: 5/2 – 12/8, trojky: 11:4.