3. prosince 2022

Kara první domácí výhrou v sezoně odvrátila první mečbol Strakonic

26. 3. 2022

Kara první domácí výhrou v sezoně odvrátila první mečbol Strakonic 25 snímků
Basketbalistky Kary Trutnov vyhrály v pátečním třetím utkání série play-out o 9. - 10. místo v RENOMIA ŽBL v domácím prostředí se Strakonicemi 67:55 a snížily stav série na 1:2. Bylo to jejich první domácí vítězství v sezoně. V utkání byly tentokrát lepším týmem, ani jednou nepustily soupeřky do vedení a vybojovaly tak pokračování série. Čtvrtý zápas se bude hrát v úterý 29. března ve Strakonicích v 19 hodin. Zatímco Jihočešky budou usilovat o vítězství v sérii, Kara o její vyrovnání a návrat série do Trutnova k rozhodujícímu pátému zápasu.

Po třech zápasech v řadě se Strakonicemi, jednom v základní části a dvou v play-out, dal Trutnov konečně více než šedesát bodů, nezaostával výrazně v doskocích a omezil ztracené míče. Zápas, který ho mohl v případě porážky poslat na poslední desáté místo v sezoně, odehrál s velkým nasazením.

Stejně jako před týdnem si domácí hráčky vybudovaly až osmnáctibodové vedení, tentokrát ho ale nepropásly a nepřipustily zdramatizování zápasu. Trutnov vedl od začátku, jedenáctibodový náskok z prvního poločasu navýšila na 42:24 rychlá šňůra bodů díky Pogányové a Finkové v nástupu do druhé půle. Po trojce Vítové vedl domácí tým šest minut před koncem o 17 bodů 58:41, což znamenalo dostatečný odstup. Strakonice sice vzápětí reagovaly osmibodovou šňůrou, ale byl to marný pokus o napínavou koncovku.

Trutnov se tak konečně dočkal prvního domácího vítězství v sezoně.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Získali jsme velice důležité vítězství. Konečně jsme dali přes šedesát bodů. Všechno to ale dnes vycházelo z obrany. Měli jsme několik variant, kombinovali jsme osobku, zónu, byly tam náznaky presu. První poločas jsme hráli velice dobře, i když jsme dvakrát při vedení o 9 a 11 bodů dovolili Strakonicím vrátit se do zápasu. Důležité bylo, že jsme náskok udrželi do konce prvního poločasu a narozdíl od prvního utkání série jsme ho hlavně udrželi i ve druhém poločase, i když to už nebyl basketbal, ale boj. Nejdůležitější bylo, že jsme tolik nehořeli na doskoku. Strakonice měly jen o pět doskoků více, což je v porovnání s předchozími zápasy nejvýraznější fakt. Měli jsme také jen devět ztrát, z toho tři v závěru. Jsme rádi za první vítězství. Jsou to sice zápasy, které se nazývají play-out, ale pro nás a Strakonice to je play-off.“

Petr Martínek (Strakonice): „Bylo vidět, že domácí nemají co ztratit a zvolili takový styl, který nakonec vedl k úspěchu. Svázala nás trochu nervozita, že tady můžeme vyhrát a máme mečbol se vším všudy. To bylo na našem výkonu znát. Domácí hráčky byly daleko agresivnější, my jsme se jim v tom nedokázali vyrovnat. Rozhodly také střely, které zvolily domácí hráčky. My jsme měli zhruba stejný počet střel, ale nebyli jsme tak úspěšní jako soupeř. To utkání rozhodlo. Zápas se mi líbil, byl vyhecovaný ze všech stran, jak na hřišti, tak na trenérských lavicích. Takhle vypadá play-out nebo play-off, když vám o něco jde. Věřím, že mečbol, který stále máme, v úterý doma využijeme. Bude to úplně jiný zápas. Určitě přijde ve Strakonicích zajímavá návštěva. Musíme se poučit z dnešního zápasu, abychom byli ve čtvrtém utkání série úspěšnější my.“

Trutnov – Strakonice 67:55 (19:11, 35:24, 51:37)

Body: Finková 17, Hindráková 16, Vítová 10, Pogányová 8, Králová 6, Kozumplíková 5, Borsová 3, Potočková 2 - Rosecká 18, L. Vydrová 16 (10 doskoků), Horsáková 7, Kolegarová a Jeništová 4, Jánská 3, Tomšovicová 2, Junková 1.
Rozhodčí: Záruba, Hartig, Kult.
Fauly: 23:23, TH: 19/15 - 19/16, trojky: 6:3, 5 osobních chyb: 0:1 (Tomšovicová), technické chyby: 0:1 (trenér Strakonic).