14°

Kara se druhé výhry nedočkala. Teď má jasný úkol – vyhnout se baráži

6. 3. 2022

Kara se druhé výhry nedočkala. Teď má jasný úkol – vyhnout se baráži 39 snímků
Basketbalistky Kary Trutnov prohrály v posledním 18. kole základní části RENOMIA ŽBL doma se Strakonicemi 50:58. Nedočkaly se tak druhého vítězství v sezoně, naopak soupeřky se radovaly z premiérové výhry. Oba celky mají po základní části po jednom vítězství. Trutnov skončil devátý díky lepší bilanci vzájemných zápasů, když ve Strakonicích vyhrál 86:71. Oba celky se nyní potkají v sérii play-out o konečné 9. - 10. místo, která se hraje na tři vítězství.

Domácí tým proměnil v utkání pouze pět dvoubodových střel, tříbodových o tři více. Podprůměrnou střelbou (12,8 procenta za 2 body) si pokazil zápas a nakonec byl rád, že si z úvodního vzájemného střetnutí v listopadu ve Strakonicích přivezl vítězství o 15 bodů. Udržel si tak výhodu domácího prostředí pro první, třetí a případný pátý duel série.

Trutnov vedl v sobotním zápase nejvýrazněji o tři body, po prvním tříbodovém koši Králové. Do většího náskoku se v utkání nedostal. Strakonice houževnatě bojovaly o první výhru v sezoně, střelecky je držela autorka 24 bodů Rosecká. Ve třetí čtvrtině vedlo hostující družstvo o osm bodů (38:45), Trutnov zareagoval dvěma trojkami. Velká bitva pokračovala. Rozhodla poslední čtvrtina. V ní dal domácí tým jen 5 bodů. Ve 35. minutě sice otočil skóre na 50:49, ale jeden proměněný trestný hod Kozumplíkové byl posledním trutnovským bodem v zápase. V posledních pěti minutách domácí hráčky nedokázaly skórovat. Strakonice si šňůrou devíti bodů v řadě došly pro první výhru v sezoně.

Trutnov nevyhrál v základní části v domácím prostředí žádné utkání a nezbývá než věřit, že se dočká vítězství v nadcházející sérii o 9. - 10. místo. Bude v ní určitě velmi potřebovat podporu diváků. Termíny utkání se ještě budou upřesňovat. Jihočešky půjdou do série play-out se soupiskou, doplněnou o tři zkušené hráčky, mimo jiné o bývalou reprezentantku a nejlepší hráčku ME 2003 Lucii Blahůškovou. Vítěz série skončí devátý, poraženého čeká baráž s vítězem první ligy.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Strašně jsme chtěli vyhrát. Rozhodla úspěšnost střelby za 2 body, kterou jsme měli 12,8 procenta. To jsem ještě nezažil. S tím se nedá vyhrát. Je vůbec zázrak, že jsme dali 50 bodů. Sekundárním problémem je, jaké střely si vybíráme. Minimálně polovina střel byla zvolena špatně. Zápas se rozhodl za stavu 49:49, Strakonice po naší jedné šestce daly koš s faulem, svůj náskok i díky bojovnosti už uhlídaly až do konce a zaslouženě zvítězily. Před sérií play-out to je pro nás psychologická komplikace, nemáme moc času se s tím vypořádat. Alespoň jsme uhájili lepší bilanci vzájemných zápasů. Čeká nás hodně, hodně práce, ve velmi krátkém čase, ale začíná se od nuly, v našem domácím prostředí a věřím, že se na tři nebo více zápasů připravíme a dokončíme sezonu jako vítězové.“

Petr Martínek (Strakonice): „Na výhru jsme dlouho čekali, získali jsme ji v posledním kole základní části. Dobré výkony jsme podali už proti Slavii a v Ostravě a vypadalo to, že tým se dostává do sportovní formy. Dnes jsme to dokonali na palubovce devátého Trutnova, se kterým teď jdeme do zajímavé série. Začínáme venku, což je pro nás jistá nevýhoda, ale dnes jsme si dokázali, že jsme schopní s Trutnovem hrát i na jeho palubovce. To je nesmírně důležité pro psychiku mladých hráček, které máme v týmu. Vítězství si velmi cením. Dostat v Trutnově 50 bodů je výtečný výkon, zejména v obranné činnosti. Musím smeknout před výkonem svých děvčat.“

Trutnov – Strakonice 50:58 (17:18, 30:33, 45:47)

Body: Králová 18, Hindráková a Pogányová 7, Finková a Kozumplíková 4, Linhartová a Šmahelová 3, Borsová 2, Hajnová a Goligoski 1 - Rosecká 24, Vydrová 10, Jánská 8, Horsáková 7, Junková 7, Vorlová 2.
Rozhodčí: Baudyš, Petrák, Svoboda.
Fauly: 15:23, TH: 21/16 - 11/7, trojky: 8:3.

1. USK Praha 18 0 2010:917 100%
2. Žabiny Brno 16 2 1454:1097 88.9%
3. H. Králové 12 5 1263:1052 70.6%
4. KP Brno 12 6 1316:1160 66.7%