13°

13°

Nad Karou se vznáší hrozba baráže. I druhý zápas vyhrály Strakonice

23. 3. 2022

Basketbalistky Kary Trutnov prohrály po páteční porážce v domácím prostředí také druhý zápas série play-out o 9. - 10. místo v RENOMIA ŽBL se Strakonicemi. V úterý podlehly na jihu Čech 56:67. Strakonice vedly v utkání až o 22 bodů a jsou jedno střetnutí od vítězství v sérii. To však Trutnov nechce dopustit a v pátečním domácím utkání v 19 hodin bude bojovat o snížení nepříznivého stavu série a odvrácení hrozby baráže. Aby ji otočil, potřebuje třikrát vyhrát. „Uděláme vše pro to, abychom se v úterý do Strakonic opět vrátili," avizuje trutnovský trenér Michal Martišek.

Hostující tým, kterému tentokrát chyběla Hindráková, nezačal ve Strakonicích dobře. Po úvodních sedmi minutách prohrával o deset bodů 15:5. Za tu dobu dokázal zaznamenat jen dva koše Borsové a jeden trestný hod Kozumplíkové.

Špatný vstup předznamenal další vývoj zápasu. Strakonice, výrazně povzbuzené cenným vítězstvím v Trutnově, se chytily a v polovině druhé čtvrtiny vedly už o 17 bodů 35:18.

Ve druhém poločase se Trutnov snažil snížit skóre, přiblížil se ale maximálně na 11 bodů. Domácí družstvo v nástupu do poslední čtvrtiny navýšilo vedení na 22 bodů a bylo jasné, že si připíše také druhé vítězství v sérii. Od jistoty záchrany dělí Strakonice jediná výhra.

Třetí zápas se hraje v Trutnově tento pátek v 19 hodin. Pokud se podaří trutnovskému týmu vyhrát, bude série pokračovat v úterý 29. března ve Strakonicích a poté případným pátým utkáním 1. dubna v Trutnově. Výhra Strakonic by znamenala jejich vítězství v sérii play-out. Trutnov by čekala baráž s vítězem první ligy.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (Strakonice):„Zápas jsme si na začátku pohlídali, vedení jsme navýšili až dvouciferně, čtvrtou čtvrtinu dohrávala lavička. Jsem rád, že nastoupily všechny holky, a že Strakonice viděly druhou výhru. Žijeme svůj sen a jestli se nám ho podaří dokončit v Trutnově, je otázka, ale i tak jsme překvapili basketbalovou veřejnost a jsem za holky strašně šťastný."

Michal Martišek (Trutnov): „Utkání mělo velice podobný průběh jako u nás. Domácí družstvo vedlo v prvním poločase téměř o dvacet bodů. Chtěli jsme, aby zápas měl podobný průběh jako v Trutnově i ve druhém poločase. Na domácí jsme zatlačili, dělali více ztrát, ale v rozhodujících momentech, kdy jsme hráli velice dobře v obraně a měli jsme z toho zisky, tak jsme neproměnili několik jasných pozic. Místo toho, abychom se soupeři bodově přiblížili, se Strakonice trefovaly a odskočily nám. Rozhodlo, že domácí družstvo mělo o 25 doskoků více. Série není u konce, hraje se na tři vítězství. Doma zabojujeme a uděláme vše pro to, abychom se v úterý do Strakonic opět vrátili."

Strakonice – Trutnov 67:56 (22:13, 39:25, 53:39)

Body: L. Vydrová 16 (11 doskoků), Jeništová 13, Horsáková a Rosecká 10, Jánská 9, Machytková 5, Junková a Tomšovicová 2 - Králová 15, Kozumplíková 9, Borsová 8, Finková 7, Linhartová 6, Hajnová 4, Goligoski 3 , Potočková a Šmahelová 2.
Rozhodčí: Salvetr, Perlík, Barták. Fauly: 19:21, ČT: 23.14. - 18.11., trojky: 3:5.