14°

Špatný vstup do play-out. Trutnov promarnil osmnáctibodový náskok

19. 3. 2022

Špatný vstup do play-out. Trutnov promarnil osmnáctibodový náskok 36 snímků
Basketbalistky Kary Trutnov prohrály v úvodním utkání série play-out o 9. - 10. místo v RENOMIA ŽBL v pátek na domácí palubovce se Strakonicemi 55:60. V prvním poločase hrály výborně, byly jasně lepší, skvěle bojovaly a vedly až o 18 bodů. Ve druhé polovině zápasu se ovšem situace na hřišti úplně změnila, Strakonice v koncovce otočily skóre ve svůj prospěch a díky poslední čtvrtině (8:21) se ujaly vedení v sérii 1:0. Druhé utkání se hraje v úterý ve Strakonicích, třetí zápas v Trutnově v pátek 25. března v 19 hodin. Série se hraje na tři vítězství. Vítěz skončí devátý, poraženého čeká baráž s vítězem první ligy.

Strakonice se na play-out vyzbrojily trojicí zkušených bývalých ligových hráček Jeništovou, Tomšovicovou a Petruškovou, na soupisce ještě mají MVP mistrovství Evropy 2003 Blahůškovou. V prvním utkání série v Trutnově sice měly 31 ztrát, ale výrazně předčily domácí tým v doskocích (59:37).

První poločas ovládl Trutnov, který agresivní obranou a rychlým přechodem do útoku přehrával soupeře. Po patnácti minutách těšilo domácí diváky skóre 31:13 i předváděná hra, plná nasazení. Ve 24. minutě vedl domácí tým 42:25, Strakonice se pak po šňůře dvanácti bodů vrátily zpět do zápasu, když snížily rozdíl na pět bodů (42:37).

Velké drama přišlo v poslední čtvrtině. Trutnov sice vedl ve 32. minutě 51:39, ale po oddechovém čase trenéra Petra Martínka se vydaly Jihočešky na stíhací jízdu a tři minuty před koncem zápasu šokovaly domácí snížením na rozdíl jediného bodu (51:50). To nebylo vše. Napínavý souboj měl dál lépe rozehraný trutnovský tým (54:50, 55:52), ale klíčové střely neproměnil a Luisa Vydrová půl minuty před sirénou zařídila zlomovým košem obrat na 55:56. Za poslední dvě minuty dokázal dát Trutnov jediný bod, celkově pouze 55 a do série o konečné 9. - 10. místo v RENOMIA ŽBL vstoupil nepříjemnou porážkou.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Odehráli jsme vynikající první poločas, zejména v obraně. Dovolím si tvrdit, že jsme urazili štěstěnu v posledních dvou minutách, kdy jsme nedali jasné nájezdy zpod koše. Mohli jsme vést v poločase o dvacet bodů. Strakonice pak vycítily šanci, my jsme se dostali do křeče, byli jsme pasivní, hráli jsme pořád do plných, trápili se v postupném útoku a výsledkem je prohra o pět bodů. Strakonice sice vedou 1:0, ale série se hraje na tři vítězství.“

Petr Martínek (Strakonice): „První poločas patřil Trutnovu na plné čáře. My jsme byli všude o krok později. Nestíhali jsme na útočné, ani obranné polovině, ztratili jsme 22 míčů. Nevyrovnali jsme se s agresivitou Trutnova a tlakem. Ve druhém poločase jsme zapnuli na jiný rychlostní stupeň, ve třetí čtvrtině jsme dokázali malinko zkorigovat výsledek. V poslední čtvrtině jsme rozdíl stáhli, získali sebevědomí a dokázali ho zúročit k vítězství v Trutnově. Jsme šťastní, vyhrát dvakrát v Trutnově je sen (před dvěma týdny v posledním kole základní části vyhrály Strakonice 58:50). Za holky jsem nesmírně šťastný, protože si to za jejich dřinu zasloužily. Máme první vítězství, které se bude muset potvrzovat. Bude to zřejmě hodně těžká série pro oba týmy.“

Trutnov - Strakonice 55:60 (21:13, 36:23, 47:39)

Body: Kozumplíková 15, Králová 13, Hindráková 10, Borsová a Finková 5, Potočková 3, Šmahelová a Vítová 2 - Horsáková 12, Rosecká 10, L. Vydrová 8, Junková, Machytková a Jánská 7, Jeništová 4 (14 doskoků), Hauserová 3, Tomšovicová 2.
Rozhodčí: Nejezchleb, Kremser, Karabínová.
Fauly: 22:17, TH: 15/9 - 23/16, trojky: 4:2, technické chyby: 1:1 (Hindráková - Machytková).