-2°

-1°

Vyrovnáno! Trutnov vyhrál ve Strakonicích, rozhodne se v neděli

29. 3. 2022

To je série! Až poslední možný pátý zápas rozhodne sérii play-out o 9. - 10. místo v RENOMIA ŽBL, jejíž vítěz získá jistotu záchrany v nejvyšší soutěži, zatímco poraženého čeká baráž s vítězem první ligy. Basketbalistky Kary Trutnov prohrávaly 0:2, přesto dokázaly vyrovnat stav série na 2:2, když k páteční výhře 67:55 přidaly úterní vítězství před plnou halou ve Strakonicích 76:64 a v rozhodujícím pátém utkání budou mít výhodu domácího prostředí. Hrát se bude v neděli v 16.30 hodin v hale ZŠ Komenského. Vyvrcholení dramatické série by si jistě neměli nechat ujít všichni basketbaloví příznivci.

Další pořádné drama nachystaly divákům aktérky série o 9. místo. Ačkoliv jde o play-out, má náboj jako play-off. A obrovský. V napínavém zápase rozhodl Trutnov o výhře drtivým závěrem. Ještě čtyři a půl minuty před koncem utkání jásala skvěle zaplněná strakonická hala vedení domácích 59:55, koncovku ale ovládly hostující hráčky 5:19! Nejlepší střelkyní zápasu byla Kateřina Hindráková, která zaznamenala 18 bodů.

Úvod utkání přitom patřil natěšeným Jihočeškám, které chtěly doma rozhodnout o vítězství v sérii. V 11. minutě vedly o 10 bodů 21:11. Trutnov zareagoval velkou sérií a jedenácti body v řadě otočil stav na 21:22. Sedmi body se podílela na obratu Finková.

Ve třetí čtvrtině šel hostující tým do osmibodového vedení 39:47 po trojce Králové, na začátku poslední čtvrtiny už ale zase vedly Strakonice 52:51. Drama pokračovalo. Domácí celek si vybudoval čtyřbodový náskok a tlačil se za rozhodujícím vítězstvím.

Za stavu 59:55 přišel jeden z klíčových okamžiků, který zastavil nápor domácích a vlil naději trutnovskému týmu. Kozumplíková šikovným vypíchnutím při útočném doskoku získala míč a zasadila Strakonicím bleskový tříbodový úder. Rázem to bylo o jeden bod. Pět bodů Králové vzápětí přetočilo skóre ve prospěch Trutnova a po zisku a proměněném protiútoku Hindrákové se hostující tým výrazně přiblížil vítězství a vyrovnání série.

Poslední čtvrtinu Trutnov ovládl 25:14 a vybojoval příležitost zahrát si ještě jednou v domácím prostředí.

Názor trenéra

Michal Martišek (Trutnov): „Dnes rozhodlo, že jsme ustáli několik kritických momentů. První přišel hned v první čtvrtině, kdy jsme vlastními chybami umožnili domácím osmibodové vedení. Druhý kritický okamžik přišel v poslední čtvrtině, v níž jsme se osm minut před koncem dostali z osmibodového vedení do čtyřbodové ztráty. V tu dobu přišel klíčový moment – útočný doskok Katky Kozumplíkové a její následná trojka. Závěr zápasu jsme už zejména díky výborné obraně, doskoku a koncentrovanosti zvládli a vyrovnali tuto krásnou sérii, která se rozhodne v neděli v Trutnově. Těší mě, že jsme se konečně mohli spolehnout na naši největší zbraň – rychlý protiútok (body 19:5), kterou jsme po většinu sezony postrádali."

Strakonice – Trutnov 64:76 (19:11, 30:32, 50:51)

Body: Rosecká 14, L. Vydrová 12, Jánská 11, Machytková 10, Tomšovicová 5, Horsáková, Junková a Jeništová 4 - Hindráková 18, Králová a Finková 14, Kozumplíková 11, Pogányová 6, Borsová a Vítová 4, Potočková 3, Šmahelová 2.
Rozhodčí: Ulrych, Melichárek, Kavan.
Fauly: 20:18, TH: 17/11 – 18/15, trojky: 3:5.