Úterý

7. února 2023

Nyní

-12°

Zítra

-10°

Svátek má

Kara Trutnov má nového trenéra, ligový tým povede Tomáš Veselý

14. 6. 2022

page.Name
Basketbalistky Kary Trutnov mají nového trenéra. Povede je Tomáš Veselý. Zkušený kouč, který žije ve Dvoře Králové nad Labem a za měsíc mu bude 52 let, trénoval v minulosti v ŽBL v Karlových Varech, KP Brno, Slovance. Jako asistent reprezentačního družstva absolvoval Světovou univerziádu v Kazani, asistentem byl také u národního týmu U20 a U18. Naposledy působil u extraligových juniorů NH Ostrava. Michal Martišek, který vedl Trutnov jako hlavní kouč v posledních čtyřech sezonách, se stal manažerem týmu.

„Velice si vážím příležitosti trénovat v ŽBL Trutnov, a to jak kvůli tomu, že Trutnov je východočeskou baštou basketbalu, tak proto, že se vracím domů,“ řekl Tomáš Veselý. „Bude záležet, jak poskládáme družstvo pro novou sezonu. Rád bych, aby tým šlapal a táhl za jeden provaz. Pak se dají dosáhnout zajímavé věci,“ uvedl nový trenér Kary.

Tomáš Veselý

  • narozen 17. 7. 1970
  • v ŽBL hlavní trenér Karlovy Vary, KP Brno, Slovanka Mladá Boleslav, asistent Sokol Hradec Králové
  • asistent reprezentace Světová univerziáda Kazaň 2013, asistent reprezentace U20, U18, trenér reprezentace 3x3 MS Itálie
  • od roku 2019 šéftrenér Sportovního centra mládeže NH Ostrava chlapci

„Vítáme trenéra Tomáše Veselého v našem klubu a věříme, že naše spolupráce bude úspěšná. Naším jednoznačným cílem bude vylepšit 9. místo z uplynulé sezony,“ zdůraznil předseda trutnovského basketbalového klubu Vladimír Smilnický. „Velmi mě těší, že v našem klubu zůstává Michal Martišek, který se přesunul do role manažera a bude mít na starosti celkové fungování A-týmu,“ upřesnil Smilnický.

„Výběr hlavního trenéra byl prvním nezbytným krokem v mojí nové pozici. Na starosti budu mít sestavení kádru a realizačního týmu a další záležitosti,“ objasnil novou roli Michal Martišek. „Domluvil jsem se nesmírně rád, že se nám povedlo s Tomášem Veselým. Je to kvalitní a zkušený trenér a věřím, že tato změna bude pro tým pozitivním impulsem. Společně pracujeme na složení hráčského kádru pro příští sezónu,“ uvedl Martišek.

Česká reprezentace v Trutnově

Mimořádná basketbalová událost se odehraje v Trutnově ještě před začátkem prázdnin. Příští pátek 24. června bude hala ZŠ Komenského dějištěm mezistátního utkání české reprezentace žen s Polskem. Utkání, zde poprvé povede národní tým nová trenérka Romana Ptáčková, začne v 18 hodin. Vstupné bude symbolických 30 Kč.


(bažina, tz-bk)

redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu