13°

Euforie v Trutnově! Kara dokonala obrat v play-out a zachránila se v lize

4. 4. 2022

Euforie v Trutnově! Kara dokonala obrat v play-out a zachránila se v lize 76 snímků
Obrovským nervákem do posledních sekund před vynikající návštěvou v Trutnově vyvrcholila série play-out o 9. místo v RENOMIA ŽBL. V rozhodujícím pátém utkání série vyhrály basketbalistky Kary Trutnov nad Strakonicemi 60:57 a povedlo se jim otočit stav série z 0:2 na 3:2. Znamená to, že Trutnovu bude patřit v letošní sezoně 9. místo, Strakonice skončí desáté a budou čekat na případnou baráž s vítězem první ligy. Nejlepší střelkyní zápasu byla Kateřina Hindráková, která ve svém posledním, 320. ligovém utkání za Trutnov nastřílela 20 bodů (celkově 3036 za Trutnov). V dramatickém závěru byla rozhodujícím okamžikem trojka Elišky Linhartové 43 sekund před koncem.

To byl konec sezony! Poslední zápas přivedl do trutnovské haly fantastickou návštěvu a velká podpora diváků sehrála v rozhodujícím utkání důležitou roli. Velké drama to bylo od začátku do konce. Oba celky vedly maximálně o tři body a přesně o tento rozdíl vedl Trutnov po dvaceti minutách. Do třetí čtvrtiny vlétly domácí hráčky s maximální vervou, agresivnější obranou a zlepšený výkon se vyplatil, když z toho bylo dvanáct minut před koncem vedení 47:35.

Ani zdaleka však nebylo rozhodnuto. Strakonice po sérii 2:14 dokázaly srovnat ve 33. minutě po trojce Rosecké na 49:49. Trutnov se v poslední čtvrtině dlouho nemohl trefit, za osm a půl minuty dával body pouze z trestných hodů.

V nejvyšší čas přišla konečně úspěšná střela Králové na 55:54. Před tím se totiž Jihočešky dostaly do vedení. Ve vyrovnané koncovce se ukázala jako klíčová trojka Elišky Linhartové 36 sekund před koncem na 58:54, když její střela z rohu propadla košem po vysokém odrazu od obroučky.

Strakonice ještě trojkou Jeništové snížily, ale Kateřina Hindráková byla na šestkách neomylná a hostující hráčky se už k nadějné potenciálně vyrovnávací střele nedostaly. Bouřící trutnovská hala byla na nohou, diváci slavili s domácím týmem dokonání obratu série z 0:2 na 3:2.

Trutnov tak získal po obrovském boji jistotu záchrany v nejvyšší soutěži. Série měla obrovské grády a náboj. Strakonice se ukázaly jako vynikající protivník, který také bojoval ze všech sil a patří jim velké uznání za srdnaté výkony. Ačkoliv se hrálo o poslední místo v lize, dramatická série vzbudila velkou pozornost a ve dvou nejmenších městech, kde se nejvyšší soutěž hraje, přilákala velké množství diváků.