Sobota

3. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Play-off basketbalistů je tady! Trutnov nastoupí proti Náchodu s legendou

7. 4. 2022

page.Name
Navázat na skvělý výkon trutnovských basketbalistek, kterým se povedlo uhájit setrvání v nejvyšší tuzemské soutěži, budou chtít také muži, kterým o víkendu začíná play-off Východočeské ligy.

Základní část zakončili svěřenci trenéra a kapitána týmu Adama Štěpánského s bilancí 10 vítězství a 14 porážek, čímž se jim podařilo vybojovat osmé místo zaručující účast v nadstavbové části. A to tedy znamená, že v úvodním kole play-off vyzvou vítěze základní části, kterým se stal nepříjemný protivník z Náchoda.

Tamním Bizonům mají trutnovští basketbalisté co vracet. V prozatím posledním finále ligy (v době před pandemií v roce 2019) si totiž z Trutnova odvezli po těsném boji ve finále mistrovský titul.

V základní části letošní sezony, která byla v Trutnově poznamenána častými zraněnými klíčových hráčů užší rotace, prohráli muži Loko oba vzájemné zápasy – doma 47:60 a venku 60:85.

Několik dalších těžkých zápasů se však hráčům Lokomotivy, kteří často měli na soupisce pouze šest až sedm hráčů, podařilo vyhrát zásluhou bojovnosti a nasazení. V průběhu sezony se k týmu do akce připojila i místní basketbalová legenda, Ladislav Malý mladší, který se v průběhu roku 2020 již jednou rozloučil se svojí kariérou galapředstavením, v němž nasázel 70 bodů.

Návrat zkušeného matadora dodal jinak mladému týmu potřebný impuls a zkušenosti do další fáze sezony, a jistě to bude velká pomoc pro souboj o postup do další části nadstavby.

Čtvrtfinálovou sérii hranou na dvě utkání systémem doma – venku začíná Trutnov tuto sobotu od 18 hodin ve sportovní hale 3. ZŠ Komenského, odveta je plánovaná hned druhý den od 14 hodin v Náchodě. I přes rozdílné postavení v tabulce se bude jednat o dva tuhé boje hodné basketbalovému play-off a do Final Four VČL postoupí tým s lepším skóre ze vzájemných dvou zápasů.

Vyjádření trenéra a kapitána týmu Adama Štěpánského

„O víkendu nás čekají dva velmi těžké zápasy s favorizovaným Náchodem. V posledním vzájemném duelu jsme si dokázali, že s nimi umíme hrát a dali jsme vědět, že nadcházející série nebude pro Náchod zadarmo. Celou sezónu máme problém s úspěšností střelby, která sráží náš celkový výkon. Herní projev je jinak velmi slušný, pouze procento střelby bude o víkendu velkým otazníkem. Doufám, že bude připraven hrát Ondra Týfa, který je naší střeleckou oporou, avšak nevím, jestli bude po zranění kotníku schopen hrát na 100%. Hodně nám pomůže i návrat Ládi Malého, který poslední zápas s Bizony neodehrál. Hodně nám bude scházet Tobi (Tobiáš Mikula, hrající 1. ligu za Sokol Pražský - pozn. redakce), který je se svými 205 cm a 25 body na zápas naším stěžejním a pro soupeře velmi nepříjemným hráčem.“


Soupiska Trutnova

4 Malý Ladislav (počet zápasů v sezoně - 6)

5 Buitendijk Emiel (2)

8 David Stanislav (12)

9 Prokopec Adam (6)

10 Bedrník Matouš (16)

13 Šuhajda Adam (19)

15 Mach Dominik (24)

16 Mikula Tobiáš (6)

17 Považanec Peter (1)

22 Štěpánský Jan (14)

23 Štěpánský Adam (24)

24 Týfa Ondřej (8)

25 Hejnic Filip (3)

41 Vosáhlo Michal (9)

52 Bešina Tomáš (12)

54 Krčmář Matěj (1)

55 Kamitz Martin (12)

77 Jiříček Petr (15)

(bog, tz-sda)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš