Neděle

4. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

První čtvrtiny zápasů stály trutnovské basketbalisty postup

11. 4. 2022

První čtvrtiny zápasů stály trutnovské basketbalisty postup 50 snímků
Trutnovským basketbalistům se po víkendovém dvojzápasu s Náchodem zavřela brána do Final Four Východočeské basketbalové ligy. V sobotním domácím i nedělním venkovním zápasu byl průběh zápasu nadmíru podobný, avšak ani v jednom se nepovedlo trutnovskému klubu zvítězit a postup tak slaví vítěz základní části.

V obou duelech se mužům nepovedla první čtvrtina, kterou prohráli o 17, respektive 16 bodů. Přesto se tým vedený hrajícím trenérem a zároveň kapitánem Adamem Štěpánským ani v jednom případě nevzdal a dokázal se na Bizony, hrající nepříjemný systém zónové obrany, dotáhnout a vrátit se tak do zápasů.

V sobotním zápase se na hráčích Lokomotivy projevila nervozita, se kterou do zápasu nastoupili. Proto na tabuli po první čtvrtině svítilo nepříjemně vypadající skóre 10:27. Vynikající domácí publikum však nepřestalo povzbuzovat a domácím se tak povedlo snížit do poločasu na rozdíl devíti bodů 31:40.

Během druhého poločasu se domácí po úspěšném trojkovém pokusu Ondřeje Týfy dokázali přiblížit na rozdíl tří bodů, načež zareagovala hostující lavička oddechovým časem a odrazila nápor skvěle dotahujících domácích. Náchod i díky přerušenému tlaku Trutnova odskočil do konce třetí čtvrtiny na rozdíl 12 bodů 43:55. V poslední části zápasu se již domácím nepodařilo přiblížit na méně než 6 bodů a hosté si již pohlídali vítězství 56:66.

Domácím hráčům se přesto dostalo aplausu ve stoje za předvedený výkon před z velké části zaplněnou halou. Skvělým výkonem se prezentoval hostující David Sarpong, jež zatížil skóre 36 body!

V nedělním zápase v Náchodě začali trutnovští basketbalisté naprosto stejně jako v utkání prvním. Domácí Bizoni se dostali vedení po první čtvrtině 24:8. Hostům se ovšem od druhé čtvrtiny začala dařit střelba a náskok se domácím stáhl na poločasových 11 bodů 37:26.

Nejpovedenější čtvrtinu z celé série si trutnovská družina schovala do třetí části druhého zápasu, kdy se mohutným náporem ihned po poločase dokázali přiblížit na rozdíl dvou bodů a byl to tým z Podkrkonoší, který byl právem na koni. Naneštěstí skvěle hrající domácí Vojtěch Čermák trefil z těžké pozice pár vteřin před koncem trojku o desku, což dalo Náchodu vedení 56:51, na které již hosté nedokázali do konce zápasu zareagovat a zápas prohráli 75:64.

Ohlasy po utkání

Jan Štěpánský (Trutnov): „Všichni v týmu jsme si byli vědomi, že nás čeká nejtěžší možný soupeř pro postup do námi vysněného Final Four. Nicméně v průběhu základní části jsme si několikrát dokázali, že dokážeme porazit nebo při nejmenším odehrát vyrovnaný zápas s kýmkoliv. A přesně s tímto jsme nastoupili do víkendových bojů. Sobotní zápas, na který dorazilo nad očekávání velké množství fandů, byl provázen z naší strany nervozitou a špatnou střelbou. Ale i přesto jsme se dokázali zmáčknout a nakonec prohrát ´pouze o deset bodů´. V neděli jsme odjížděli do Náchoda s jediným cílem. A to vyhrát alespoň o bod víc než v sobotu soupeř. Bohužel, oba duely z naší strany poznamenaly špatné vstupy do zápasu, které byly dle mého názoru nejvíce ovlivněny dobrou zónovou obranou soupeře, na kterou jsme se nedokázali rychle adaptovat. Nedělní střetnutí bylo z našeho pohledu o kus bojovnější a taky střelecky jsme se chytli daleko lépe. Během třetí čtvrtiny jsme se dotáhli na rozdíl pouhého koše, byli na koni, rvali se o každý míč a dovoluji si tvrdit, že i v této fázi byli lepším celkem. Avšak nejslabší dvouminutovka celého víkendu na začátku poslední čtvrtiny veškeré naděje pohřbila.“

David Sarpong (Náchod): „V zápase v Trutnově mě osobně příjemně překvapil nástup Ládi Malého, z čehož bylo jasné, že to bude kvalitní vyrovnaný zápas. No a pak taky ta kulisa, myslím, že tolik diváků jsem ještě ve Východočeské lize neviděl! Jinak celý víkend bych hodnotil jako souboj lepší náchodské ofenzívy oproti lepší a tvrdší trutnovské obraně, z něhož jsme naštěstí vzešli vítězně my.“

(bog, tz-sda)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš