18°

Repete s KP Brno. I druhý vzájemný zápas skončil výrazným rozdílem

27. 1. 2022

Repete s KP Brno. I druhý vzájemný zápas skončil výrazným rozdílem 32 snímků
Basketbalistky Kary Trutnov prohrály ve středečním dohrávaném utkání 6. kola RENOMIA ŽBL doma s KP Brno 52:101. Oba celky si zopakovaly vzájemný souboj z neděle z Brna, kdy v zápase 15. kola vyhrálo Královo Pole 85:49.

Hostující tým splnil bezezbytku roli favorita a hladce vyhrál i v Trutnově. Dominoval zejména ve druhé a třetí čtvrtině, které vyhrál 10:27 a 12:32. Trutnov se znovu obrovsky trápil střelecky. V neděli měl úspěšnost střelby 26 procent, ve středu 27 procent... Z dvoubodové vzdálenosti proměnil na domácí palubovce jen devět pokusů, z tříbodové přitom osm. Brňanky střílely z pole s přesně dvojnásobnou úspěšností (53 procent). Také proto se odehrávalo utkání z jejich pohledu v poklidu od začátku, v poslední minutě korunovaly svoje suverénní vítězství stovkou

Ohlasy trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Na první pohled se může zdát, že zápas měl výsledkově velice podobný průběh jako v neděli v Brně, vidím ale několik odlišností. KP Brno mělo dnes určitě lepší vstup do zápasu, když poměrně brzy vedlo 0:7. Dlouho to vypadalo, že poločasový rozdíl bude kolem 16-18 bodů, ale v závěru jsme se dopustili dalšího výpadku a soupeř nám utekl až na 23:50. Třetí čtvrtina byla naprosto identická jako v neděli Brně: odevzdavý výkon bez emocí. Naopak poslední čtvrtina byla nejvyrovnanější. Další odlišnost vidím v bodech z druhé šance, kdy v Brně to bylo +23 pro KP, dnes jenom +1. To ale rovněž znamená, že mnohem víc bodů dalo Brno hned z první možnosti. My jsme se výrazně trápili v útoku, všechno bylo hrozně pomalé. I když jsme si dokázali vytvořit nějakou výhodu, tak jsme jí hned naší pasivitou ztratili a tím to KP výrazně ulehčili. Také nám chyběla nejlepší střelkyně z neděle Tereza Králová, která cestou na zápas měla menší nehodu. Naštestí je v pořádku, ale určitě nám do rotace chyběla.“

Tomáš Pavelka, asistent trenéra KP Brno: „Přijeli jsme v okleštěné sestavě, hráčky musím pochválit, že nevypustily ani minutu. Hrály až do konce zajímavý, pohledný a kombinační basketbal.“

Trutnov – KP Brno 52:101 (13:23, 23:50, 35:82)

Body: Potočková 10, Rylichová 9, Vítová 8, Seifrtová 6, Kozumplíková 5, Borsová a Finková 4, Hajnová a Šmahelová 3 - Dudáčková 24, Kucowski 17, Stejskalová 15, Alk a Malíková 13, Hadačová 10, Fadrhonsová 9.
Rozhodčí: Hecl, Holubek, Kovář.
Fauly: 17:13, TH: 14/10 - 15/11, trojky: 8:10.