Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Derby ve skvělé atmosféře basketbalistky Kary prohrály

5. 11. 2022

Derby ve skvělé atmosféře basketbalistky Kary prohrály 57 snímků
Tradiční derby přilákalo v 8. kole Chance ŽBL do trutnovské haly vynikající návštěvu. Fanoušci obou týmů viděli v bouřlivé atmosféře vítězství hradeckých Lvic 72:98, které se prezentovaly nadprůměrnou úspěšností střelby a rozhodly o výhře ve druhé čtvrtině. V ní Lokomotivě ujel vlak a prohrála ji 12:31. Nejlepší střelkyní Kary Trutnov byla Michaela Gaislerová s 19 body, za Hradec Králové nasázela Kateřina Zeithammerová 24 bodů.

Vymazat druhou čtvrtinu a ponechat pouze první, třetí a čtvrtou čtvrtinu, byl by to úžasný zápas s dramatickou koncovkou. Rozdíl ve skóre v těchto čtvrtinách byl minimální (22:27, 24:19, 14:21). Jenže klíčová pasáž pátečního derby se odehrála ve druhé čtvrtině, ve které hradecké Lvice doslova deklasovaly domácí tým 12:31.

Dobře rozjeté, vyrovnané utkání se proměnilo v jednoznačnou záležitost hostujícího celku, který se v průběhu zápasu dostal až do náskoku 32 bodů. Vděčil za to především vynikající střelbě, jejíž úspěšnost za 2 body měl v prvním poločase nevídaných 75 procent (za celý zápas 65 procent). K tomu přidal padesátiprocentní úspěšnost z tříbodové vzdálenosti (za celý zápas 46 procent). K raketově narůstajícímu rozdílu ve skóre vydatně přispěly i trutnovské ztráty, jichž domácí hráčky nakupily už v prvním poločase čtrnáct. Od soupeřek inkasovaly za úvodní dvě čtvrtiny dohromady 58 bodů, což je více, než Hradec nastřílel před týdnem v celém utkání Slavii (51:47). V pátek Lvice nasázely v Trutnově bezmála dvojnásobný počet bodů. Ačkoliv trutnovské Lokomotivě ujel ve druhé čtvrtině vlak, snaha předvést výbornému publiku zlepšený výkon znamenala zastavení narůstající ztráty do hrozivějších rozměrů, kterými končilo derby v předchozích sezonách.

Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehraje Kara v pátek 11. listopadu v Chomutově. Na další utkání v Trutnově si musí diváci počkat až do 9. prosince, kdy Kara nastoupí doma proti BLK Slavia Praha.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek, trenér Kary Trutnov: „Prohráli jsme především kvůli výpadku ve druhé čtvrtině, kdy jsme sedm minut přestali hrát basketbal. Bohužel jsem byl v tu dobu bez time outu a nebylo to čím stopnout. Střídali jsme, ale jakákoliv hráčka přišla na hřiště, tak nebyla schopná dělat to, o co jsme se do té doby snažili, tedy dát míč rychle z ruky. Soupeř trochu přitlačil a my jsme se z toho jako každý rok sesypali. Rozhodnuto tak bylo už před poločasem. Divácká atmosféra byla krásná. Před zápasem jsem si přál dvě věci: plnou halu a dobrý basketbal. Myslím, že diváci můžou být spokojení. Hradec ukázal svoji kvalitu. My jsme se snažili, třicet minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, bohužel výpadek ve druhé a čtvrté čtvrtině znamenal rozdíl 26 bodů.“

Romana Ptáčková (Sokol Hradec Králové): „K vítězství nás přivedl koncentrovaný výkon a velmi aktivní obrana celé pětice. Obrana byla kompaktnější. Konečně se nám dařilo střelecky. Věřila jsem, že herní schopnosti i psychika by mohly být v derby na naší straně, to se ukázalo.“

Další výsledek:
Strakonice - USK Praha 44:119

(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš