Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Basketbalistky dostaly školu od USK. Byla to hořká premiéra, přiznal kouč

2. 10. 2022

Basketbalistky dostaly školu od USK. Byla to hořká premiéra, přiznal kouč 46 snímků
Vstup do nového ligového ročníku Chance ŽBL basketbalistkám Kary nevyšel. Pravda, nikdo nečekal, že by mohly potrápit, natož porazit českého mistra a čtvrtý nejlepší tým Evropy. V celém zápase ale výrazně ztrácely. Ve druhé čtvrtině dokonce vstřelily pouhých šest bodů, v celém duelu pouhých 45. Naopak USK Praha nasázelo domácím 124 bodů.

Soupeřky přijely do Trutnova bez Američanek Jones a Thomas, ale na výkonu to nebylo znát. Od počátku dominovaly a Trutnovačkám dovolily velmi málo. Domácí hráčky často ztrácely míče, Pražanky jevnátlakovou hrou donutily k chybám. Často a snadno se tak dostávaly do brejků a snadných zakončení.

„Třicet pět ztrát za utkání možná nedají ani minižákyně, ale nemůžeme se na hráčky zlobit, protože sbírají zkušenosti," prohlásil po zápase domácí kouč Tomáš Veselý.

Pro něj to byl první mistrovský zápas na lavičce Trutnova. „Byla to hořká premiéra, ale svým způsobem jsme to očekávali. Největší tlak byl vyvinutý na naše mladé rozehrávačky, které nezvládly tuhle tvrdou školu ze strany USK,“ přiznal Veselý.

Hráčky ale po očekávané prohře nevěšely hlavu. "Proti USK je to vždycky hrozně těžké. Na druhou stranu jsem si strašně užila hrát zase v Trutnově, v hale, kde jsem vyrůstala a před skvělými fanoušky," řekla Michaela Gaislerová, jedna z letních posil Kary.

Ligový basketbalový kolotoč se roztáčí naplno. Už ve středu hraje Kara další duel na Slavii, v pátek na domácí palubovce přivítá Strakonice.

KARA Trutnov - ZVVZ USK Praha 45:124 (12:37, 18:68, 33:95).
Body: Gaislerová 8, Šafránková 7, Vítová 6, Fisher, Šmahelová a Finková 5, Tomašicka 4, Malcolm 3, Borsová 2 - Vukosavljević 32, Conde 30, Šípová a Sklenářová 16, Wrzesinski 15, Oblak 10, Halátková 5. Rozhodčí: Baudyš, Kejklíček, Barták. Fauly: 20:18, TH: 12/7 - 25/23, trojky: 8:5, diváci: 160.

(pac, tz-bk-jb)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš