Neděle

27. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Basketbalistky Kary Trutnov již nepovede trenér Veselý

25. 10. 2022

page.Name
Vedení basketbalového klubu Kara Trutnov odvolalo trenéra Tomáše Veselého. Ligové družstvo dočasně převezme manažer Michal Martišek. Nový trenér bude jmenován nejpozději během listopadové reprezentační přestávky, do které zbývají odehrát ještě tři duely.

Trutnovské hráčky prohrály v této sezoně pět ze šesti utkání, přehrály jen poslední Strakonice. Velkým zklamáním byly zejména výkony a výsledky na Slavii a v posledním kole s Ostravou. Nedaří se naplňovat předsezónní ambice hrát ve středu tabulky.

„Slavie a Ostrava jsou celky, se kterými se chceme poměřovat. Bohužel se nám to vůbec nepodařilo. Výkonnost celku v průběhu sezony i v jednotlivých zápasech spíše klesala a vrcholem bylo posledních třináct minut posledního zápasu s Ostravou, které náš celek odehrál ve velkém útlumu a bez jakékoliv energie. Vyhodnotili jsme si situaci a došli k názoru, že musíme udělat změnu,“ okomentoval konec trenéra Veselého předseda trutnovského klubu Vladimír Smilnický s doplněním, že Tomáš Veselý bude pokračovat v trenérské práci v klubu u mládežnických celků.

Michal Martišek povede tým poprvé již tuto sobotu v Praze proti Slovance. V dalších kolech čeká na trutnovský tým domácí derby s Hradcem Králové a výjezd do Chomutova. Poté přijde na řadu třítýdenní reprezentační pauza, během které se Kara představí jen v Českém poháru. Nejpozději v tomto období představí vedení klubu nového trenéra.

(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš