27. listopadu 2022

Basketbalistky mají první výhru. Porazily doma Strakonice

7. 10. 2022

Basketbalistky mají první výhru. Porazily doma Strakonice 21 snímků
Dvanáct vstřelených trojek, devatenáct bodů Tomašické a double-double Fisherové. To byl základ první letošní ligové výhry, kterou si basketbalistky Kary připsaly v pátečním utkání proti Strakonicím. Před téměř třemi stovkami diváků zvítězily 78:69.

Trutnovačky v zápase splnily roli favoritek. Ve dlouho vyrovnaném duelu byly klíčové zejména tři přesné trojkové zásahy, kterými se ve druhé čtvrtině dostaly do vedení. Soupeřky se srdnatě bránily, ale na sérii domácích úspěšných střel v úvodu závěrečné čtvrtiny už nedokázaly odpovědět.

„Strakonice byly těžkým soupeřem, hrály podobný styl jako my. Problémy nám dělaly jejich velmi dobré nájezdy. Jsme velmi spokojeni, bylo to těžké utkání,“ komentoval premiérové vítězství trenér Kary Tomáš Veselý.

Američanka Fisherová v zápase dala jedenáct bodů a doskočila patnáct míčů. Lotyška Tomašická si připsala na své konto devatenáct vstřelených bodů. „Určitě to nebylo jednoduché. Naštěstí jsme hrály čtvrtou čtvrtinu týmově a udržely si náskok,“ hodnotila duel domácí hráčka Veronika Borsová.

Proti úvodnímu ligovému zápasu s USK si našlo na tribunu cestu mnohem více fanoušků. „Hodně nám pomohlo divácké prostředí, opravdu moc. Zápasy před takovým publikem jsou mnohem atraktivnější, baví nás. Vždy nás nabudí, když nás diváci podporují," prozradila Borsová.

Dalším soupeřem Kary bude v pátek 14. října KP Brno.

KARA Trutnov - BK Strakonice 79:68 (17:19, 39:37, 59:52).
Body: Tomašicka 19, Malcolm 13, Fisher 11 (15 doskoků), Finková 10, Borsová 6, Šafránková 6, Linhartová a Seifrtová 5, Vítová 3, Gaislerová 1 - Vydrová 21, Horsáková 17, Jánská 7, Štenclová a Junková 6, Lišková 5, Matasová 4, Hauserová 2. Rozhodčí: Kejklíček, Znamínko, Kavan. Fauly: 15:18, TH: 13/9 - 15/11, trojky: 12:3, diváci: 278.