Úterý

29. listopadu 2022

Kara vyhrála přestřelku na Slovance, Gaislerová nastřílela 27 bodů

29. 10. 2022

Basketbalistky Kary Trutnov se dočkaly v 7. kole Chance ŽBL druhého vítězství v sezoně, když v sobotu vyhrály 91:84 na palubovce Slovanky v pražském Třebešíně.

Sedmadvaceti body a svým nejlepším ligovým výkonem v kariéře podpořila trutnovskou výhru Michaela Gaislerová, když 23 bodů stihla nastřílet už v prvním poločase. Ve druhém poločase přidala důležité body Markéta Šmahelová, která dvanácti body vyrovnala svoje ligové maximum. Za Slovanku excelovala Američanka Destiny Campbell (hrála naposledy v Mexiku) 32 body a 10 doskoky. Kara trefila v zápase 13 trojek (za 3 body střílela s úspěšností 59 procent!).

Oba týmy se představily po změnách trenérů. Katem Tomáše Veselého v Trutnově i trenéra bosenské reprezentace Gorana Loja, který zamířil do Slovanky po účasti na mistrovství světa v Austrálii, se stala Ostrava. Ta oba celky vysoko přehrála. Trutnov vedl v sobotu Michal Martišek, Slovanku Jiří Toušek. Kuriozitou ligového utkání na půdě Slovanky na Třebešíně bylo nařízení provozovatele haly o zákazu používání fanouškovských nástrojů kvůli nadměrnému hluku. To rozhodně nebude platit v pátek 4. listopadu v Trutnově, kde se diváci můžou těšit na tradiční derby s Hradcem Králové.

Trutnovský tým rozhodl důležitý zápas na Slovance výborným nástupem do čtvrté čtvrtiny, kterou otevřel třemi trojkami a z jednobodového manka otočil skóre až do jedenáctibodového náskoku. To byl klíčový moment atraktivní přestřelky, ve které se oba týmy v předchozím průběhu vystřídaly v osmibodovém vedení.

Za první poločas padlo dohromady 102 bodů, což bylo více, než zaznamenaly aktérky jiného sobotního duelu Sokol Hradec Králové – BLK Slavia Praha za celý zápas (51:47). Trutnov dal za první poločas jen o dva body méně než za celé utkání s Ostravou (53:73). Kolektivně hrající Kara si závěr sobotního zápasu bez problémů pohlídala a poprvé v sezoně vyhrála na půdě soupeřů.

V dalším kole trutnovské basketbalistky nastoupí v domácí hale ZŠ Komenského proti Hradci Králové. Derby se hraje v pátek 4. listopadu od 18.30 hodin.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek, manažer Kary Trutnov a dočasný trenér: „Bylo to velice těžké utkání, už jen vzhledem k okolnostem, které se u nás v týdnu odehrály s odvoláním trenéra. Paradoxně se totéž stalo i Slovance. Až na posledních pět minut to byl krásný basketbal nahoru dolů, týmy se střídaly ve vedení. V závěru jsme vedli o deset bodů a chtěli jsme náskok udržet. Naštěstí jsme to zvládli. Dnes jsme zachránili sezonu. Věřím, že to bude impuls do další práce. Tento tým konečně ukázal, že je dobrý a má na to hrát rychlý, moderní, atraktivní basketbal. Holkám gratuluji k dnešnímu výkonu.“

Jiří Toušek, trenér Slovanky: „Určitě jsme zabojovali, odehráli jsme výborný první poločas. Bohužel jsme dostali zbytečně moc trojek na můj vkus a to asi rozhodlo. Výkon rozhodčích nebudu komentovat, protože bych dostal pokutu.“

Slovanka – Trutnov 84:91 (19:24, 51:51, 70:69)

Body: Campbell 32 (10 doskoků), Domuzin 13, Hálová 12, Mervínská 8, Mašić 7, Svatoňová a Ondroušková 4, Pilařová a Klapková 2 - Gaislerová 27, Tomašicka 15, Šmahelová 12, Fisher 10 (14 doskoků), Finková, Borsová a Kozumplíková 9.
Rozhodčí: Baudyš, Peterková, Barták.
Fauly: 21:19.
TH: 26/15 - 15/12.
Trojky: 3:13.
Technické chyby: 2:0.

Žabiny - Strakonice 92:60