27. listopadu 2022

Trutnovu se nepovedl zápas s Ostravou. Vybouchli jsme, přiznal trenér

22. 10. 2022

Trutnovu se nepovedl zápas s Ostravou. Vybouchli jsme, přiznal trenér 50 snímků
Basketbalistky Kary Trutnov prohrály v pátečním domácím utkání 6. kola Chance ŽBL s Ostravou 53:73 po hrubě nepovedeném druhém poločase a připsaly si pátou porážku v sezoně. Ostravský tým naopak navázal na středeční vítězství na hřišti Slavie a vyhrál potřetí v sezoně. Trutnov nedokázal přerušit nelichotivou sérii pěti porážek s Ostravou, kterou porazil naposledy doma v říjnu 2019. „Je to velké zklamání, vybouchli jsme,“ přiznal trenér Kary Trutnov Tomáš Veselý.

První polovina zápasu přitom vyšla domácímu týmu slušně. Na úvodní nápor Ostravy dokázaly trutnovské hráčky rychle zareagovat a na přelomu první a druhé čtvrtiny vedly až o osm bodů. Pak ale přišel další nástup hostujícího družstva, které zejména díky trestným hodům získalo vedení zpět a už ho nepustilo.

Klíčový moment přišel v závěru třetí čtvrtiny, kdy třináct minut před koncem ještě Trutnov ztrácel jen tři body, pak ale za více než šest minut dal jen jediný bod a Ostrava získala dvouciferný náskok, který už si pohlídala.

SBŠ tak nevadilo ani trápení 1/17 z trojky, protože jeho hráčky získaly dvacet bodů z šestek. Ostrava navíc ztratila jen jedenáct míčů, Trutnov dvojnásobek. Statistika bodů dosažených po ztrátách soupeřů byla výmluvná: Trutnov 0, Ostrava 28.

V dalším kole Chance ŽBL nastoupí Kara příští sobotu na půdě Slovanky a v pátek 4. listopadu ji čeká doma derby s Hradcem Králové.

Zaznělo po utkání

Tomáš Veselý, trenér Kary Trutnov: „Je to pro nás velké zklamání, nehráli jsme od začátku dobře, i když jsme po prvním poločase ztráceli jen čtyři body. Ve druhém poločase jsme vybouchli. Vybouchli jsme jako tým a nepodali jsme vůbec kolektivní výkon. Ostrava nás přehrála v útočném doskoku a přes pivoty. Hostující tým střílel 27 šestek za zápas a my jenom čtyři, tam už je patrný problém, protože se ukazuje, že se bojíme hrát jedna na jedna.“

Iveta Rašková, trenérka SBŠ Ostrava: „Klíčem k našemu vítězství byla především obrana. Výborně jsme hrály v zónové i osobní obraně. Měly jsme dobrý vstup do zápasu, pak jsme nechaly soupeře rozehrát. První čtvrtina byla z naší strany velmi špatná, ale věřily jsme, že je před námi ještě skoro celý zápas a dokážeme ho otočit. Z obrany jsme vytěžily zisky, ze kterých jsme daly 28 bodů po ztrátách soupeře. Tím jsme nahradily fakt, že se nám nedařila střelba za tři body, kterou jsme měly 1/17. Jsem hrozně šťastná, získaly jsme dvě výhry venku, což je hrozně cenné. Holky jsou dobře nabuzené, jsou mentálně velmi dobře nastavené. Doufám, že nám to vydrží.“

Markéta Šmahelová, hráčka Kary Trutnov: „Rozhodlo, že jsme házely jen čtyři šestky, zatímco Ostrava 27. Měly jsme určitě víc najíždět, využít toho a dát více bodů. Myslely jsme si, že na Ostravu máme a budeme bojovat do konce o vítězství, ale to se bohužel nepodařilo. Ve druhém poločase nám navíc přestaly padat trojky.“

Tereza Motyčáková, hráčka SBŠ Ostrava: „Rozhodl týmový výkon a obrana. Už na Slavii jsme předvedly týmový výkon v obraně a bylo těžké se přes nás prosadit. Dnes dal domácí celek jen 53 bodů, to je také nízké skóre. Důležitá proto byla určitě obrana a drzost jít do rychlého protiútoku.“

Trutnov – Ostrava 53:73 (18:10, 28:32, 45:58)

Body: Finková 13, Fisher 12 (10 doskoků), Tomašicka 9, Gaislerová 8, Šmahelová 5, Šafránková a Kozumplíková 3 - Wilkinson 22 (14 doskoků), Smutná a Mullings (10 doskoků) 13, Kubíčková a Káňová 6, Rašková 2.
Rozhodčí: Kovačovič, Hecl, Kremser.
Fauly: 23:12.
TH: 4/2 - 27/20.