Neděle

25. září 2022

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Kara hlásí dvě americké posily, v září se v Trutnově představí muži Nymburka

26. 8. 2022

page.Name
Basketbalistky Kary Trutnov posilují ligový tým o dvě nové hráčky z USA. Jedná se o čtyřiadvacetiletou a 182 cm vysokou čerstvou absolventku Central Washington University Kassidy Malcolm, která může působit jak na pozici vyššího křídla, tak podkošové čtyřky. O rok starší a pět centimetrů vyšší pivotka Whisper Fisher je absolventkou známé Syracuse University, ale má za sebou již angažmá v Portugalsku a ve Finsku.

O nových posilách prostřednictvím rozhovoru pro klubový web informoval Michal Martišek, který se po uplynulé sezoně přesunul z trenérské pozice do manažerské. Sděluje nejčerstvější novinky, program v přípravě i zajímavou informaci o atraktivním utkání mužů, které sehrají v Trutnově šampioni z Nymburka s pětinásobným mistrem Polska. A ještě také zhodnotil svoje působení v roli asistenta dívčí reprezentace U18, která v první polovině srpna vybojovala 6. místem na mistrovství Evropy v Heráklionu na Krétě pro český basketbal účast na mistrovství světa.

Víme, kdo bude Trutnov trénovat, ale jaké jsou novinky v hráčském kádru?
Dřív, než jsme začali vyhledávat posily, jsme museli řešit situaci, kdy až šest hráček z loňského týmu odmaturovalo a rozhodovaly se, kam půjdou na vysokou školu. Jsem strašně rád, že čtyři z nich (Aneta Finková, Adéla Vítová, Veronika Borsová a Eliška Linhartová) se rozhodly pro studium v okolí Trutnova tak, aby mohly i nadále působit v našem klubu. To je základ, bez kterého by se nám tým velice těžko budoval. Již začátkem léta k nám přestoupila ze Slovanky mládežnická reprezentantka Nikola Šafránková. K ní se nyní přidaly dvě zahraniční posily – Američanky Kassidy Malcolm a Whisper Fisher.

Co můžete prozradit o nových posilách?
Kassidy Malcolm je čerstvá absolventka Central Washington University. Jedná se o univerzální hráčku, využitelnou jak na pozici vyššího křídla, tak podkošové čtyřky. Whisper Fisher je o něco zkušenější. Absolventka známé Syracuse University působila v Portugalsku a ve Finsku. V obou ligách se tato pivotka dokázala velice slušně prosadit a já věřím, že podobně se jí bude dařit i v Trutnově.

Plánujete ještě příchody dalších hráček?
Ano, pracujeme velice intenzivně na příchodu jedné velmi talentované hráčky z Evropy. V současnosti je i s agentem na zkoušce v Trutnově a já doufám, že se nám tento transfer povede dotáhnout do konce. Pak by nám zbylo ještě jedno volné místo. Po delší době tak v Trutnově budou více než dvě zahraniční hráčky.

Jak probíhá příprava? S kým se tým utká v přípravných zápasech?
Příprava je u nás jako každý rok velice specifická, tým se schází postupně. Po dvou týdnech v Trutnově jsme absolvovali soustředění v Kopidlně. V rámci přípravy máme domluvená dvě utkání s polským týmem Jelenia Gora (8. září u nich a 11. září v Trutnově) a pak už tradiční domácí turnaj O pohár města Trutnova (22. - 24. září), opět za účasti tří týmů hrajících EuroCup – Žabiny Brno, Gorzow Wielkopolski a Banská Bystrica.

V Trutnově sehrají přípravný zápas dokonce muži Nymburka. Kdy a proti komu to bude?
V pátek 9. září v 15.30 hodin proti velice kvalitnímu týmu ENEA ZASTAL Zielona Gora.

V srpnu jste absolvoval v roli asistenta trenéra reprezentace U18 mistrovství Evropy v Řecku. Byla to vaše premiéra u národního týmu a hned s postupem na mistrovství světa. Jaká to pro vás byla zkušenost?
Skvělá. Je to úplně jiná práce než v klubu, má to svoje specifika. Základem úspěchu bylo, že se nám povedlo sestavit jeden z nejlepších kolektivů, jaké jsem kdy měl možnost trénovat. Každá konfrontace s mezinárodním basketbalem je výborná zkušenost nejen pro hráčky, ale také pro trenéry. Proto nás nesmírně těší, že se nám povedlo postoupit na mistrovství světa, kde věřím, že budeme mít možnost další konfrontace už nejen na evropské, ale i celosvětové úrovni.

(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.bktrutnov.cz