22°

23°

Duel Kary s USK přinesl historický quadruple-double Američanky Thomas

27. 2. 2022

Basketbalistky Kary Trutnov měly v sobotním utkání 17. kola RENOMIA ŽBL proti sobě nejtěžšího možného soupeře. Ligový lídr ZVVZ USK Praha, kterého čeká čtvrtfinále Euroligy, vyhrál 139:54. Trutnovský tým dal mistrovi 10 trojek, v zápase neházel žádný trestný hod. Poprvé za něj nastoupila americká posila Taylor Goligoski a uvedla se 11 body.

Nejlepší ofenzivní čtvrtinu si USK nechal hned na začátek zápasu, když zasypal trutnovský koš dvaačtyřiceti body a s rozdílem sedmadvacet bodů po první čtvrtině se už těžko dalo něco dělat. Nejlepší obranu si zase agresivně hrající domácí hráčky nechaly do třetí čtvrtiny, kdy inkasovaly jen osm bodů a náskok se v jednu chvíli blížil až devadesátibodové hranici. Polevení přišlo až v závěru, kdy došlo k prostřídaní a Trutnov se dostal alespoň k několika volnějším střeleckým pokusům, které lehce zmírnily rozdíl ve skóre.

Zářila americká pivotka ve službách USK Brionna Jones, která na cestě ke 37 bodům minula jediný z osmnácti pokusů a měla tak horší úspěšnost šestek než z pole. Na historický quadruple-double dosáhla její krajanka Alyssa Thomas, která si k 10 bodům připsala po 13 doskocích a asistencích, a ještě navíc měla i 10 získaných míčů.

Takový počin se v nejvyšší ženské soutěži podařil jen její spoluhráčce Veronice Voráčkové na začátku sezóny 2020/21 proti Strakonicím. Trutnov měl lídra v 11 bodech Taylor Goligoski.

Základní část RENOMIA ŽBL zakončí Trutnov dvěma důležitými duely v domácím prostředí. V úterý 1. března hraje v 19:00 s Ostravou, v sobotu 5. března v 17:00 se Strakonicemi.

Oba týmy měly kondiční trénink, utkání se hrálo nahoru - dolů. USK hraje tímto stylem celou sezonu. Jsem rád, že v rámci našich možností jsme se tomu přizpůsobili. Výsledek se 139 obdrženými body odpovídá tomu, že jsme se snažili hrát také rychle. Dali jsme 54 bodů, což se nám na USK dlouho nepovedlo. Měli jsme některé pěkné akce, trefili jsme deset trojek, s tím můžeme být spokojení. Jsme rádi, že se nikomu nic nestalo. Bylo to utkání, které nám něco dalo a pevně věřím, že tyto zkušenosti využijeme v důležitých zápasech proti Ostravě a Strakonicím,“ uvedl trenér Kary Michal Martišek.

USK Praha – Trutnov 139:54 (42:15, 72:27, 109:35)

Body: Jones 37, Conde 20, Voráčková 19, Hanušová 16, Vyoralová 15, Šípová 14, Thomas 10, Oblak a Halátková 4 - Goligoski 11, Hajnová 9, Králová, Seifrtová, Finková 8, Borsová a Vítová 4, Kozumplíková 2.
Rozhodčí: Vávrová, Melichárek, Pazourek.
Fauly: 5:13, TH: 15/12 – 0, trojky: 1:10.