Neděle

4. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Veronika Borsová se rozstřílela, Trutnov podal nejlepší výkon sezony

24. 2. 2022

page.Name
Basketbalistky Kary Trutnov prohrály ve středečním domácím utkání 16. kola RENOMIA ŽBL s Levharticemi Chomutov 64:81. Podle kouče Michala Martiška to byl nejlepší výkon sezony. Nejlepší střelkyní domácího týmu byla Veronika Borsová, která zaznamenala 14 bodů. Výrazně tak navýšila svoje bodové maximum v ženské lize. Trutnov zůstává s jedním vítězstvím na 9. místě, Chomutov pod vedením bývalého trutnovského trenéra Jozefa Rešetára je se šesti výhrami šestý.

Kromě třetí čtvrtiny, kterou Levhartice vyhrály 25:12, domácí hráčky držely s hostujícím družstvem krok a byly vyrovnaným soupeřem. Přitom už nastoupily bez Anny Rylichové, která zamířila na zahraniční angažmá do Itálie. Naopak dvě nové posily, Američanka Taylor Erin Goligoski a Tereza Pogányová ze Žabin Brno, se poprvé představí v trutnovském týmu příští týden v domácích zápasech s Ostravou v úterý 1. března a v sobotu 5. března se Strakonicemi.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Podali jsme nejlepší výkon v sezoně. Hrálo se nám mnohem lépe, když nám fandilo domácí publikum. Mrzí nás třetí čtvrtina, ve které se projevily zkušenosti a výšková a váhová převaha soupeře. Zápas jsme nevypustili ani v momentě, kdy jsme prohrávali o 24 bodů a stáhli rozdíl na 16 bodů. Všechny hráčky zaslouží absolutorium, zejména v nelehké situaci, ve které se nacházíme. Minulý týden byl docela hektický. S Annou Rylichovou jsme byli už od začátku sezony domluveni, že pokud by po Novém roce měla lukrativní nabídku ze zahraničí, tak ji uvolníme. Měla jich několik, z Německa a Itálie. Nakonec se rozhodla pro Itálii. Jsme strašně rádi, že se jí sen splnil a přejeme jí, ať se jí v basketbalové kariéře daří co nejlépe. Na situaci jsme museli reagovat, velice rychle přišla Taylor Goligoski, absolventka univerzity Montana, která v Evropě ještě nehrála. V Trutnově je teprve dva dny a zatím se sžívá s týmem. Na hostování ze Žabin Brno máme bývalou mládežnickou reprezentantku Terezu Pogányovou, která by nám měla pomoct do důležitých zápasů, které nás čekají příští týden.“

Jozef Rešetár (Chomutov): „S naším výkonem jsem nebyl spokojený. Rozhodla zkušenost našich hráček. Mladé domácí hráčky podaly velmi snaživý výkon, což je příslib do budoucnosti. Ačkoliv jsme věděli, kde je největší síla domácích, tak nám dávaly hodně bodů a potrápily nás.“

Trutnov – Chomutov 64:81 (17:18, 32:36, 44:61)

Body: Borsová 14, Králová 13, Vítová a Kozumplíková 9, Seifrtová 7, Šmahelová 4, Linhartová a Hajnová 3, Finková 2 - Krejzová 24, Reynolds 22, Satoranská 12, Kučerová 10, Löflerová 7, Vorlová 6.
Rozhodčí: Linhart, Barták, Kovář.
Fauly: 14:13, TH: 8/7 - 12/11, trojky: 9:4.


(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš