Středa

30. listopadu 2022

Nyní

-1°

Zítra

-1°

Svátek má

Žabiny v Trutnově potvrdily roli favorita, Karu čeká souboj o play-off s Ostravou

11. 2. 2022

Žabiny v Trutnově potvrdily roli favorita, Karu čeká souboj o play-off s Ostravou 17 snímků
Žabiny v Trutnově potvrdily roli favorita, Karu čeká souboj o play-off s Ostravou Basketbalistky Kary Trutnov prohrály ve čtvrtečním dohrávaném utkání 10. kola RENOMIA ŽBL na domácí palubovce se Žabinami Brno 54:117. Také další dva zápasy, které budou velmi důležité, sehrají v domácím prostředí. Příští středu 16. února nastoupí proti Ostravě, což bude klíčový souboj o účast v play-off, a ve středu 23. února proti Chomutovu. Oba duely mají začátek v 19 hodin, trutnovský tým v nich bude potřebovat podporu diváků.

Žabiny potvrdily v Trutnově roli jasných favoritek. Úlohu obou týmů naznačovalo postavení v tabulce. Zatímco hostující družstvo je druhé s jedinou porážkou, domácí celek devátý s jediným vítězstvím.

Velký výkonnostní i výškový rozdíl se projevil na hřišti, kde Žabiny dominovaly. Trutnovu se nejlépe povedla třetí čtvrtina, ve které dokázal nastřílet 23 bodů a udržel v ní pouze tříbodový rozdíl. Naopak nejvýraznějším způsobem dopadla poslední čtvrtina, kterou úspěšný účastník EuroCupu otevřel šňůrou 21 bodů v řadě a deklasoval v ní domácí hráčky 33:4.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Tři čtvrtiny jsme odvedli v rámci našich možností maximum, dařilo se nám dodržovat věci, se kterými jsme šli do zápasu, měli jsme světlé momenty v obraně i útoku. Soupeř však byl obrovsky kvalitní a fyzicky vyspělejší proti nám, což se projevilo v poslední čtvrtině, kdy nám fyzicky i psychicky došlo. Teď se potřebujeme soustředit na dva klíčové zápasy proti Ostravě a Chomutovu. V utkání s Ostravou se může rozhodnout o tom, kdo z nás postoupí do play-off. Doufám, že na takový zápas přijdou fanoušci ve větším počtu a pomůžou holkám, protože trutnovskou domácí atmosféru v této sezoně hodně postrádáme. Potřebujeme pomoc v tomto důležitém utkání.“

Viktor Pruša (Žabiny Brno): „Měli jsme určité výkyvy v průběhu zápasu, kdy místy podceníme obrannou činnost, musíme to ale dělat 40 minut proti každému soupeři. Jedenáct hráček bylo v rotaci, všechny se podělily o minuty, v útoku jsme měli některé pěkné momenty. Trutnov má hodně mladých hráček, podaly sympatický výkon, chtěly hrát za každého stavu, bojovaly, chtěly bránit, běhat.“

Trutnov - Žabiny Brno 54:117 (17:29, 27:58, 50:84)

Body: Rylichová 12, Králová 11, Kozumplíková 9, Borsová, Hajnová a Vítová 5, Šmahelová 4, Potočková 3 - Kopecká a Grigalauskyté 19, Holmes 17, Jurčenková 16, Stoupalová 13, Šoukalová 9, Beránková 8, Buřtová 6, Hamzová 4, Záplatová a Vondráčková 3.
Rozhodčí: Ulrych, Baudyš, Kavan.
Fauly: 13:15, TH: 13/8 - 10/8, trojky: 6:7.


(bog, tz-bk)

redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš