Úterý

7. února 2023

Nyní

-12°

Zítra

-10°

Svátek má

Změny v ligovém týmu. Rylichová zamířila do Itálie, přišly dvě nové hráčky

24. 2. 2022

page.Name
Hned několik změn se odehrálo v únoru v ligovém týmu basketbalistek Kary Trutnov. Na odchod kapitánky Anny Rylichové, která zamířila do Itálie, klub reagoval angažováním americké posily Taylor Erin Goligoski. Tolik potřebné centimetry pod košem by týmu měla přinést mládežnická reprezentantka Tereza Pogányová, která přichází na hostování z brněnských Žabin.

Po dlouhých letech, kdy se z opory dorosteneckých týmů stala ústřední postava ženského týmu, Trutnov opustila Anna Rylichová. Již po loňské sezoně měla velký zájem vyzkoušet si zahraniční angažmá. Příležitost se naskytla až letos v lednu a novým působištěm poděbradské rodačky se stala Itálie, přesněji tým ASD FEBA Civitanova ve druhé lize.

V novém klubu již absolvovala jeden zápas a uvedla se čtrnácti body. „Aničce přejeme, ať se jí v novém působišti daří,“ poznamenal k odchodu dlouholeté opory trenér Kary Michal Martišek.

Dva týdny se s trutnovským týmem připravuje odchovankyně brněnských Žabin, dcera atletické legendy Šárky Kašpárkové, Tereza Pogányová. Přes 180 centimetrů vysoká hráčka, která patřila do různých mládežnických reprezentačních výběrů, nastupuje v první lize za B tým Žabin Brno. V Trutnově dostane příležitost sbírat minuty v nejvyšší soutěži žen.

Na poslední chvíli se vedení klubu podařilo přivést rovněž zahraniční posilu. Na pozici křídla přichází střelkyně Taylor Erin Goligoski.

Obě posily by se měly poprvé představit v dresu Trutnova příští týden v domácích utkáních s Ostravou (úterý 1. března 19:00) a Strakonicemi (sobota 5. března 17:00).

(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu