Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Startuje sezona s jasnými úkoly: zlepšit umístění a zvednout zájem o basketbal

30. 9. 2022

page.Name
S většími ambicemi než v předchozích sezonách, novým trenérem, pěti posilami a cílem přitáhnout diváky na basket vstupuje do nové sezony Chance ŽBL tým Kara Trutnov. V prvním utkání sezony nastoupí trutnovské hráčky dnes v 18:30 doma proti mistrovskému ZVVZ USK Praha.

„Cíl máme nastavený tak, že se chceme v první fázi play-off vyhnout USK Praha a Žabinám Brno. Naším cílem je také dostat diváky do hlediště, aby viděli moderní evropský basketbal. Samozřejmě, vždycky se chodí líp na zápasy, když hraje tým o přední příčky, než když se lopotí na chvostu tabulky,“ pojmenoval ambice Kary předseda basketbalového klubu Vladimír Smilnický.

Pomýšlet na vyšší mety umožnil Trutnovu staronový generální partner, místní společnost Kara. „Kara je spojená s Trutnovem a napadlo nás obnovit ve větší míře spojení s basketbalem, který jsme 11 let podporovali,“ uvedl ředitel a většinový majitel společnosti Kara Trutnov Zdeněk Rinth.

Jeho pravou rukou pro spolupráci s basketbalovým klubem se stala Kateřina Hindráková, s 320 ligovými zápasy za Trutnov klubová rekordmanka. Novopečená trutnovská zastupitelka, která ve městě provozuje oblíbený podnik Sladký tečky, v minulé sezoně zásadním způsobem pomohla k tomu, že Trutnov odvrátil hrozbu posledního místa v ŽBL v dramatickém souboji o 9. místo se Strakonicemi. V nové sezoně to má vypadat úplně jinak.

Klub přivedl nového kouče Tomáše Veselého, trenéra Michala Martiška angažoval na manažerskou pozici. Kondičním trenérem bude Pavel Prokeš, fyzioterapeutkou Markéta Skřivanová. Modrobílé trutnovské barvy nově oblékají mimořádně talentovaná sedmnáctiletá lotyšská reprezentantka Raina Tomašicka, Američanky Whisper Fisher, Kassidy Malcolm a Nikola Šafránková ze Slovanky. Zajímavou událostí je návrat odchovankyně Trutnova Michaely Gaislerové po jejích zahraničních štacích v USA a Francii. Z týmu naopak odešly Anna Rylichová, Tereza Králová, Michaela Potočková a Madison Wolf.

„Základním cílem je skončit lépe než v minulé sezoně. Vedení klubu proto udělalo maximum, aby se situace zlepšila,“ řekl trenér Kary Trutnov Tomáš Veselý. „Důležité rovněž je, aby přišli diváci a na basketu se bavili. Dařit se může někdy méně, někdy více, ale když holky odehrají zápasy naplno, tak budou diváci spokojení a budou do haly rádi chodit,“ připomněl nový trutnovský kouč.

Tomáš Veselý žije ve Dvoře Králové nad Labem a velmi přivítal, že může trénovat blízko svého bydliště. Do Trutnova přišel od chlapecké mládeže v Ostravě, dříve působil u ligových žen v Karlových Varech. „Pro moji rodinu to je skvělé. Cítím se tady dobře. Chci odvádět takovou práci, aby Trutnov byl spokojený. Rád bych v Trutnově vydržel co nejdéle,“ zdůraznil Tomáš Veselý.

Chance ŽBL se bude hrát stejným systémem jako v loňské sezoně. Po základní části přijde rovnou play-off. Jedinou změnou je, že vyřazení čtvrtfinalisté nebudou hrát zápasy o 5. - 8. místo. Od roku 1995, kdy tehdejší tým vedený Janem Jahelkou a Stanislavem Sedláčkem postoupil do nejvyšší soutěže, odehrál Trutnov 821 ligových utkání. Další kapitolu rozepíše páteční duel s USK Praha.

(bog tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš