Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Souboj Titánů: Klauda skolil Fina, Marvan nejdřív vyhrál, pak padl

29. 11. 2019

Souboj Titánů: Klauda skolil Fina, Marvan nejdřív vyhrál, pak padl 24 snímků
Prestiž, tradice, síla. To jsou hlavní synonyma Souboje Titánů, tradičního turnaje bojovníků, který se v sobotu konal v hale TJ Lokomotiva. Oddíl Highlanders Spartak Trutnov měl v ringu hned dvoje zastoupení. Jakub Klauda se představil v superfightu a Ondřej Marvan ve čtyřčlenné pyramidě.

Hlavním programem akce byl turnaj v čtyřčlenné pyramidě střední váhy, tzn. do 75 kg dle pravidel muaythai a kvalitou na nejvyšší evropské úrovni.

Los Ondrovi Marvanovi přihrál Jirku „George" Štádlera z Plzně. Nervózní začátek v podání trutnovského fightera a několik tvrdých přestřelek ukázalo, že to nebude lehký zápas. Souboj v klinči Štádlerovi moc nechutnal, což byla cesta pro Ondru, kde mohl získat. A to se také ve druhém kole stalo.

V jeho polovině borec Spartaku velmi zkušeně sevřel svého soupeře do klinče, natlačil ho pod sebe a uštědřil soupeři čisté koleno do hlavy. Celá situace byla velmi nepřehledná, neboť v tu chvíli rozhodčí říkal: Stop. Čisté K.O. tak posunulo Marvana do finále.

Do souboje o triumf v pyramidě, kam z druhé strany postoupil Bernard Plavec z X-GYM Praha, vstupoval trutnovský bojovník se zraněnou ortodoxní nohou. O hlavu větší soupeř, který vyznává čistý muaythai styl, byl pro Ondru těžkým oříškem.

Po prvním kole měl na temeni „cut“ od loktu. Ondra celý zápas tahal za kratší konec, i když několikrát Plavce zaskočil tvrdou boxerskou kombinací, kterou však vždy soupeř chytře svázal do klinče. Třetí kolo byl již čistý boj o přežití a třicet sekund před koncem přišel tvrdý loket z přední ruky, který ukončil zápas K.O. a ošklivou tržnou ranou na hlavě.

Vrcholem plzeňského večera byla neskutečná bitva - Jussi „Grazy“ Santalahti z Finska versus Jakub „Huhla“ Klauda z Highlanders Spartak Trutnov - ve váhové kategorii do 86 kg v zápase na 5 x 3 min. dle plných pravidel muaythai.

Zápas, který zvedal diváky ze židlí, rozhodně naplnil všechna očekávání jako vrchol večera, v němž se proti sobě postavily světové špičky tohoto sportu. Od začátku byly k vidění tvrdé výměny z obou stran, Jakub však od prvního kola jasně ukazoval, kdo je pánem situace.

Ve druhém kole soupeři krásně otevřel čelo předním loktem, ale „viking“ Jussi s tím neměl problém, a tak až do posledního gongu v pátém kole nenechal Jakubovi nic zadarmo. Sstále velmi dobře reagoval a odpovídal. Nicméně jasná výhra 3:0 na body potvrdila vynikající formu a zkušenost Jakuba Klaudy.

(rho, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu Highlanders Spartak Trutnov