Pondělí

3. října 2022

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Covidový titul pro Vostřeze po bratrovražedném boji s Linhartem

4. 10. 2020

page.Name
Trutnovská trojice judistů Jaroslav Linhart, Petr Vostřez a Rudolf Bradler se zúčastnila v Praze šestnáctého mezinárodního mistrovství republiky kategorie Masters. Z důvodu koronavirových opatření se šampionátu zúčastnili jen Češi a mnoho váhových a věkových kategorií bylo sloučeno.

Rázem se tak v jedné kategorii ocitli Linhart s Vostřezem. Jarda, který se pere váhu do 81 kg, musel nastoupit v kategorii do 90 kg. Navíc to byl  jeho první turnaj po operaci ramene, které ještě není stoprocentní. Mistr Evropy z roku 2017 má však momentálně větší problém se zády, přesto na turnaj vyrazil.

Petr Vostřez, jenž měl do srpna potíže s ploténkou, se také rozhodl na šampionátu startovat. Oba šedesátnici si vedli dobře a potkali se spolu ve finále hmotnostní kategorie do 90 kg, kde v bratrovražedném souboji byl na konci šťastnější Petr, který se tak stal mistrem republiky. Jarda si odvezl z vyšší váhové kategorie stříbro.

Rudolf Bradler se vydal na mistrovství republiky jen jako trenér a fanoušek, jelikož je dva měsíce po operaci pravé ruky. Jak sám sdělil, moc ho lákalo postavit se na žíněnku, ale po operaci utrženého pravého tricepsu si ještě nějaký ten pátek počká, než se na tatami vrátí.

V oddíle Lokomotivy doufají, že úspěšné trio trutnovských reprezentantů se dá brzy zdravotně do pořádku a příští rok bude opět stát v plné síle na tatami.

(bog, rbr)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu