Sobota

25. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Judista Šopinec vyhrál turnaj v Teplicích, Lisý přidal bronz

25. 9. 2020

page.Name
Trutnovští judisté opět bodovali na mezinárodní ceně dorostu a juniorů v severočeských Teplicích.

Původně „áčkový“ evropský pohár kadetů, na který se nominovali všichni tři trutnovští judisté, kteří jsou zařazeni do sportovních středisek, díky výsledkům z turnaje v Hranicích, se zrušil. Naštěstí Český svaz juda turnaj v Teplicích nevyškrtl z kalendáře. A turnaj, kterého se měli zúčastnit závodníci z celé Evropy, dostal status otevřeného mezinárodního turnaje dorostu a juniorů. Kvalitu turnaje potvrdila účast polských reprezentantů.

Nejlepším byl tentokrát David Šopinec, který měl ve váhové kategorii do 50 kg sedm soupeřů. Bojoval třikrát. Se všemi soupeři si poradil před časovým limitem a vybojoval zlatou medaili. V prvním kole porazil Adama Křivského (Ústí nad Labem), ve druhém kole Ondřeje Bodnára (Příbram) a ve finále si poradil s Janem Mrázkem (Brno).

Další medaili si na krk pověsil Jan Lisý, jenž bojoval v kategorii do 73 kg, kde bylo dvacet tři závodníků. V prvním kole porazil před časovým limitem Filipa Kolaříka (Teplice). Ve druhém kole nestačil na Dawida Szulika (Polsko). V opravách však zdolal Adama Krčála (Brno), dále Martina Havelku (Přibyslav) a v boji o bronz si připsal vítězství nad Pawlem Wasikowskim.

Radek Gottwald bojoval v hmotnostní kategorii do 81 kg, kde startovalo devatenáct závodníků. V prvním kole porazil před časovým limitem Karla Beka (Plzeň). Ve druhém kole nestačil na Františka Lhotzkého (Olomouc). A v opravách byl vyřazen Polákem Tomášem Banaszczakem.

V neděli zkusili Jan Lisý a Radek Gottwald start v juniorské kategorii. 

Gottwald v prvním kole porazil před časovým limitem Maxima Galina (Plzeň) v dalších kolech ovšem nestačil na Poláka Adama Stodolského a Adama Sojku (Praha). Lisý bojoval díky vítězství nad Adamem Königem (Litoměřice) a Le Dukem (Plzeň) celkem čtyřikrát. V posledních dvou zápasech však neprošel přes Olega Suvorova (Praha) a Dawida Krola (Polsko). I přes to vybojoval skvělé páté místo.

(bog, rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu