Středa

7. června 2023

Nyní

20°

Zítra

22°

Svátek má

Šest siláckých titulů mistrů Evropy pro trutnovský Spartak

12. 9. 2020

Šest siláckých titulů mistrů Evropy pro trutnovský Spartak 11 snímků
Po několika měsíční pauze ve sportovních aktivitách vyrazila dvanáctičlenná výprava trutnovských reprezentantů na mistrovství Evropy GPC v silových disciplínách. Šampionát probíhal ve dnech 1. až 4. září ve slovenské Trnavě.

Soutěž se uskutečnila pod záštitou federace GPC (Global Powerlifting Committee) a na startovní listině bylo přihlášeno 337 závodníků z dvanácti zemí. Mistrovství probíhalo za zpřísněných hygienických podmínek a tak se stávalo, že zahájení v některých dnech bylo v 9 hodin a ukončení až o půl druhé v noci. Přesto zde byly k vidění výborné výkony a byla vytvořena řada nových evropských a světových rekordů.

Velice úspěšně si vedli i zástupci oddílu Spartak Powerlifting Trutnov. Po čtyřech dnech náročných bojů dovezli pod Krkonoše šest titulů evropských šampionů, čtyři stříbrné medaile a tři bronzové. Dvakrát zlatí byli Filip Kaňák a Adam Kostura a jeden nejcennější kov získali Patrik Mach a Jaroslav Tomanec.

Úspěch trutnovské výpravy pak podtrhlo i umístění v absolutních pořadích, kde se Libor Hurdálek v disciplíně Bnchpress EQ  (s vybavením) mužů nad 40 let věku bez rozdílu vah umístil na třetím místě v novém národním rekordu 170 kg.

Trutnovská výprava zanechala v Trnavě výborný dojem a svými výkony významně pomohla české reprezentaci k významnému úspěchu, když výprava FČST (Federace českého silového trojboje) v pořadí národů získala tři první místa - v benchpressu RAW, benchpressu EQ a mrtvém tahu RAW.

Zástupci Spartaku se opět dokázali prosadit na velice kvalitně obsazené a náročné soutěži. Nyní pro siláky následuje krátká pauza a již 3. října je čeká start a pořadatelství Trutnovského poháru v mrtvém tahu, který se bude konat na Nivách v prostorách SVČ Trutnov. 

(bog, lhu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu