Úterý

7. února 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Evropské pohárové zastávky judistů nominaci ještě nepřinesly

8. 7. 2021

page.Name
Trutnovskou stopu zanechali odchovanci Lokomotivy na turnajích Evropského poháru v judu na přelomu června a července. Jan Lisý si odbyl juniorskou premiéru v Sarajevu. Dorostenci David Šopinec a Radek Gottwald vyrazili do chorvatské Poreče a uplynulý víkend startovali i v Teplicích.

V Bosně a Hercegovině premiéra Honzovi Lisému ve vyšší věkové kategorii nevyšla. Pral se sice dobře, hlavně v prvním kole, ovšem polský soupeř ho nakonec uškrtil. Ve druhém kolo trutnovský judista nestačil na Francouze.

Dorostenci v Poreči na tom byli podobně. Bodík do rankingu získal alespoň David Šopinec, který v prvním kole vyhrál v golden skóre na aktivitu nad Italem. Ve druhém kole ovšem prohrál na pasivitu s Maďarem a ve třetím ho porazil Turek. Radek Gottwald se nechal uškrtit v prvním kole od Francouze a ten ho bohužel dále nevytáhl.

V Teplicích si Šopinec a Gottwald svoje role prohodili. V sobotu se pral David Šopinec, který v prvním zápase narazil na Ázerbájdžánce. Byl to pěkný souboj. David vedl po technice Kouchi gari, ale soupeř do konce časového limitu skóre srovnal. O vítězi rozhodlo prodloužení (golden skóre). V něm David nebyl ten šťastnější a druhou šanci pak ani nedostal, protože Ázerbájdžánec v dalším souboji neuspěl.

To Radek Gottwald tentokrát začal dobře. V prvním kole vyzval závodníka ze Švédska. Radek měl souboj ve své režii a po několika akcích přišel s vítěznou technikou Uchi mata, po ní totiž následovalo držení (znehybnění), ze kterého soupeř neunikl a zápas byl ukončen před časovým limitem. Druhé kolo už pro Radka tak úspěšné nebylo, souboj pro změnu režíroval maďarský reprezentant. I přesto zápas dospěl až do golden skóre, v němž Gottwald prohrál.

Jeden bod, který trutnovští kluci v Evropských pohárech získali, asi na nominaci na mistrovství Evropy kadetů stačit nebude. Rozhodnout by mohl poslední turnaj v rumunské Bukurešti.

(bog, tz-rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Loko Trutnov