Pondělí

5. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Je třeba vytrvat a nevzdat se při prvním nezdaru, říká Lukáš Gorol

17. 5. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Přinášíme vám rozhovor s Lukášem Gorolem, který se 18. dubna zúčastnil v polském městě Pabianice mistroství světa v benchpressu. V juniorské kategorii obsadil skvělé druhé místo.

Luky, nejprve bych ti chtěl pogratulovat a nedá mi to se nezeptat, jaký je to pocit uvědomit si, že jsi druhý na světě ve své kategorii?
Pocit je to úžasný, myslím ale, že jsem stále na začátku cesty. Pokud chci nadále vozit medaile z mistrovství světa, tak vím, že musím být stále nohama na zemi. Uvědomuji si, že jako na Romy se na nás nepohlíží vždy hezky. Cestu máme o něco těžší, ale i tak, když člověk potká správné lidi a dostane šanci a má talent, může dosáhnout velkých věcí.

Jakou jsi měl přípravu? Jaké je to připravovat se v této nelehké době?
Ještě před koronou jsem dostal nabídku od Toma z Trifitu. Jsem rád, že všechno, na čem jsme se domluvili, tak i přes nelehkou dobu platilo. Mohl jsem tak mít tvrdou přípravu, která přinesla výsledky.

Jsi dvojnásobný mistr republiky a teď i vicemistr světa. Tomáš je uznávaná hvězda Krav Maga, má jeden z nejvyšších stupňů, jakého u nás lze dosáhnout - certifikace IKMF Izrael. Jak spolu vycházíte?  
Díky koroně jsme měli s Tomem více času se blíže poznat a jsem za to rád. Tomáš je Tomáš. On je prostě originál. Věci má promyšlené a asi i díky tomu, co učí, tak slova jako vzdát se nebo prohrát vůbec nepoužívá. Možná je ani nezná… Klobouk dolů před tím, co ho potkalo v osobním životě, a teď do toho přišla ještě korona. Má vnitřní sílu, ze které jsem mohl čerpat i já. K vítězství patří neodmyslitelně i porážky. Ale i přesto vím, že já už nikdy neprohraji. Buď vyhraji nebo se poučím.

Jaké jsou tvé nejbližší plány?
Jestli situace dovolí, tak bych se chtěl zúčastnit mistrovství České republiky, které se bude konat v Trutnově. A následně bych chtěl startovat i na světovém šampionátu.

Určitě ti tvůj sportovní úspěch změnil osobní život. Jak se vyrovnáváš s mediálním tlakem?
Osobní život se mi určitě změnil, ale pokud chci být profesionál, tak to musím brát jako součást cesty, po které musím jít za svým vysněným cílem. Když mi mediální pozornost nezasahuje do tréninku, tak mi to vůbec nevadí.

Jaké máš osobní cíle?
Cíle mám dva. Ten jeden je čistě sportovní. Chtěl bych se pravidelně účastnit světových soutěží a vozit z nich medaile. Druhá věc, kterou bych si přál, je ukázat lidem z mé romské komunity, že když má člověk sny, tak jich může tvrdou prací dosáhnout. Myslím, že když člověk tvrdou prací ukáže charakter, tak ho za to život odmění. Jen je třeba vytrvat a nevzdat se při prvním nezdaru.

Nepřemýšlíš, že bys své zkušenosti předával ostatním? Určitě by se našli lidé, co by s tebou chtěli trénovat.  
S Tomem jsme se na toto téma bavili a do budoucna mám v tomto ohledu dveře v Trifitu otevřené. Myslím si ale, že se momentálně musím na stoprocentně věnovat budování své kariéry a nebyl bych schopen se seriózně věnovat trénování. Když se ale s někým potkám ve fitku a zeptá se mě, tak rád poradím.

Team Trifit