Úterý

7. února 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Klauda v bitvě šampionů vrátil porážku polskému Radoszovi

12. 5. 2021

Klauda v bitvě šampionů vrátil porážku polskému Radoszovi 27 snímků
Dva duely z devíti při víkendovém boxerském večeru 3. ročníku MMAsters League v Kladně se odehrály s účastí členů oddílu Highlanders Spartak Trutnov. Zatímco Ondřej Marvan svůj duel ve váhové kategorii do 74 kilogramů prohrál, Jakub Klauda nejprestižnější zápas večera ve váhové kategorii do 93 kilogramů vyhrál.

HARUTJUNJAN (Tolja Gym Praha) vs. MARVAN (Highlanders Trutnov)
Střet dvou velezkušených borců (dle pravidel Striking) nabídl parádní podívanou plnou tvrdých přestřelek. Tvrdý fighter, původem z Arménie, neměl vůbec žádný problém přijmout několik opravdu tvrdých a přesných úderů od Ondry Marvana, které si však po zápase vybraly svou daň.

„To samé ale můžeme říci i o Ondrovi, který velmi dobře takticky bojoval a neudělal zbytečně krok vzad. Bohužel pro Ondru přišlo v druhém kole počítání po několika úderech na „spodek“ a to rozhodlo jinak velmi vyrovnaný zápas. Prohra 2:0 na body nás, ale rozhodně nemusí mrzet,“ uvedl kouč Radek Horák.

RADOSZ (Kohorta Poznaň) vs. KLAUDA (Highlanders Trutnov)
Zápas dvou borců podle pravidel K-1 bylo ozdobou večera. Oba se pyšní mnoha tituly z těch nejprestižnějších federací. Dohromady mají jedenáct medailí ze světových a evropských šampionátů IFMA, tedy z nejprestižnější amatérské organizace thajského boxu.

Oba borci se už potkali v roce 2017 na světových hrách v polské Wroclawi. Tenkrát přinesl pachuť z výroku IFMA bodových rozhodčích, kdy přiřkli vítězství polskému bojovníkovi. Jakub tehdy mohl brát tento duel tak trochu osobně.

V tomto kladenském duelu se do sebe bojovníci hned od začátku zakousli a nenechávali si opravdu nic zadarmo. Tvrdé boxerské výměny, kolena a kopy zanechaly hned po prvním kole na obou bojovnících stopy zápasu. „Bylo to opravdu fyzicky velmi náročné, neboť se téměř netaktizovalo a kombinace střídala kombinaci. Neustálý tlak a přesnost ze strany Jakuba přineslo zasloužené vítězství 3:0 na body,“ upřesnil trenér Radek Horák.

(pac, tz-rah)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Highlanders Spartak Trutnov