Středa

5. října 2022

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Judista David Šopinec rozezněl halou v Brémách českou hymnu

6. 11. 2021

page.Name
Bravo! Mládežnický reprezentant David Šopinec vyhrál mezinárodní turnaj v Brémách. Trutnovský judista v kategorii dorostenců do 50 kg na tatami pětkrát zvítězil a před nacházejícím mistrovstvím republiky, které se koná v sobotu 13. listopadu v Brně, prokázal skvělou formu.

V německém turnaji v Šopincově kategorii startovalo dvanáct závodníků z pěti zemí (Německo, Belgie, Holandsko, Velká Británie a Česká republika).

David v prvním kole bojoval s dorosteneckým mistrem Holandska Jimmy Schormansem. Soupeře si trpělivě oťukal a po druhé minutě zápasu zaútočil technikou „eri seoi nage“ a ukončil zápas před časovým limitem.

Ve druhém kole bojoval ve vyrovnané bitvě s Němcem Jais Urbanem. Souboj se rozhodl až v prodloužení (golden score), které trvalo dvě minuty. Nakonec vyšel útok technikou „o uchi gari“ a trutnovský judista zvítězil na ippon. 

Ve čtvrtfinálovém zápase mu stál v cestě Němec Leonas Dress. Souboj byl v režii Davida od začátku zápasu. Díky technice „ko uchi gary“ získal vedení na wazary a nakonec zápas ukončil tzv. korejkou (korejský způsob techniky „ippon seoi nage“).

Semifinále s dorosteneckým mistrem Německa Jarinem Schleerem se změnil ve vyrovnanou bitvou, která se znovu protáhla do prodloužení. Davida technika „ko uchi gary“ a bodové ohodnocení wazari rozhodly o jeho postupu do finále.

Brémská bitva dvou nejlepších, která byla odvetou souboje ze základní skupiny opět s Jaisem Urbanem, trvala jen třicet vteřin. Trutnovský judista překonal soupeře technikou „ko uchi maki komi“, a tak si o chvíli později mohl na stupních vítězů začít pobrukovat českou hymnu. Skvělý výsledek!

Zopakuje vítězné tažení i příští víkend na českém šampionátu? Pokud vše klapne budou na něm bojovat čtyři Trutnováci. David Šopinec a Radek Gottwald reprezentanti sportovních středisek v Hradci Králové resp. Liberci a Šimon Brezáni a Michal Imerlišvili v barvách trutnovské Lokomotivy.  

(bog, tz-rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto, video: archiv Davida Šopince