Středa

30. listopadu 2022

Nyní

-1°

Zítra

-1°

Svátek má

Další medaile do sbírky. Jakub Klauda vybojoval na mistrovství světa bronz

15. 12. 2021

Další medaile do sbírky. Jakub Klauda vybojoval na mistrovství světa bronz 6 snímků
Z šesti českých reprezentantů na mistrovství světa dospělých v muaythai se radoval z medaile jako jediný. Jakub Klauda na šampionátu v thajském Bangkoku přidal o víkendu ke dvěma světovým stříbrům také bronz. „Je lepší být třetí než čtvrtý,“ hlásil s úsměvem trutnovský rodák, jenž bojoval ve váhové kategorii do 90 kilogramů. „Medaile má pro mě velikou cenu. Poslední dva roky jsem hledal cestu a tenhle šampionát mi ji přinesl. Třetí místo už je jen třešnička na dortu,“ pokračoval.

Obhájce stříbra z roku 2019 tentokrát skončil před branami finále, když ho porazil Vadim Dmitriev těsně 28:29 na body. „Soupeř byl kvalitní a víc pracoval. Měl jsem pomalý nástup, což rozhodlo. Protivníkovi jsem mohl po zápase jen pogratulovat a uznat svou prohru,“ hlesl Klauda.

Ten přitom ve druhém kole poslal ruského protivníka do počítání, a přestože soupeř ještě při osmé vteřině v ringu ležel a poté byl značně otřesený, rozhodčí zápas neukončil. Navíc český reprezentant prohrál podle arbitrů v obou kolech 9:10.

V závěrečné části duelu Klauda už dominoval. „Třetí kolo byl Jakub na lovu, soupeř strávil tři minuty v běhu pozadu, ani tak jsme ale nezvítězili. Je potřeba se z toho poučit a ohlídat si začátky zápasů,“ komentovali utkání reprezentační trenéři Jiří Apeltauer a Martin Vaňka.

Mezi čtyři nejlepší na světě se Klauda probojoval suverénně. Z osmifinále se dostal bez námahy, protože Francouz Jacky Jeanne do ringu ani nenastoupil. Ve čtvrtfinále pak na vítězství stačil jediný loket. Osmadvacetiletý muaythai zápasník porazil italského soupeře hned v prvním kole, Enrico Pellegrino si ze souboje odnesl dokonce sedm stehů na obočí.

A jak hodnotí trojnásobný evropský šampion své účinkování v Thajsku? „Spokojený určitě nejsem. Turnaj mi sice ukázal mé silné stránky, ale k tomu i slabé. Na těch chci teď zapracovat, ať příště můžu koukat zase o trochu výš,“ dodal Klauda, jenž se v červenci roku 2022 pokusí obhájit bronz ze Světových her.

(bog, tz-pšt)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Jakuba Klaudy