Středa

19. ledna 2022

Svátek má

Další medaile do sbírky. Jakub Klauda vybojoval na mistrovství světa bronz

15. 12. 2021

Další medaile do sbírky. Jakub Klauda vybojoval na mistrovství světa bronz 6 snímků
Z šesti českých reprezentantů na mistrovství světa dospělých v muaythai se radoval z medaile jako jediný. Jakub Klauda na šampionátu v thajském Bangkoku přidal o víkendu ke dvěma světovým stříbrům také bronz. „Je lepší být třetí než čtvrtý,“ hlásil s úsměvem trutnovský rodák, jenž bojoval ve váhové kategorii do 90 kilogramů. „Medaile má pro mě velikou cenu. Poslední dva roky jsem hledal cestu a tenhle šampionát mi ji přinesl. Třetí místo už je jen třešnička na dortu,“ pokračoval.

Obhájce stříbra z roku 2019 tentokrát skončil před branami finále, když ho porazil Vadim Dmitriev těsně 28:29 na body. „Soupeř byl kvalitní a víc pracoval. Měl jsem pomalý nástup, což rozhodlo. Protivníkovi jsem mohl po zápase jen pogratulovat a uznat svou prohru,“ hlesl Klauda.

Ten přitom ve druhém kole poslal ruského protivníka do počítání, a přestože soupeř ještě při osmé vteřině v ringu ležel a poté byl značně otřesený, rozhodčí zápas neukončil. Navíc český reprezentant prohrál podle arbitrů v obou kolech 9:10.

V závěrečné části duelu Klauda už dominoval. „Třetí kolo byl Jakub na lovu, soupeř strávil tři minuty v běhu pozadu, ani tak jsme ale nezvítězili. Je potřeba se z toho poučit a ohlídat si začátky zápasů,“ komentovali utkání reprezentační trenéři Jiří Apeltauer a Martin Vaňka.

Mezi čtyři nejlepší na světě se Klauda probojoval suverénně. Z osmifinále se dostal bez námahy, protože Francouz Jacky Jeanne do ringu ani nenastoupil. Ve čtvrtfinále pak na vítězství stačil jediný loket. Osmadvacetiletý muaythai zápasník porazil italského soupeře hned v prvním kole, Enrico Pellegrino si ze souboje odnesl dokonce sedm stehů na obočí.

A jak hodnotí trojnásobný evropský šampion své účinkování v Thajsku? „Spokojený určitě nejsem. Turnaj mi sice ukázal mé silné stránky, ale k tomu i slabé. Na těch chci teď zapracovat, ať příště můžu koukat zase o trochu výš,“ dodal Klauda, jenž se v červenci roku 2022 pokusí obhájit bronz ze Světových her.

(bog, tz-pšt)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Jakuba Klaudy