Pátek

7. října 2022

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Čtyři judisté Lokomotivy postoupili na republikové přebory

18. 10. 2021

Čtyři judisté Lokomotivy postoupili na republikové přebory 4 snímků
Trutnovští judisté se zúčastnili Krajského přeboru v Hradci Králové. „Turnaj pro nás byl prioritní záležitostí, protože pouze z něj bylo možné získat nominaci na Přebor České republiky,“ upozornil trenér Lokomotivy Trutnov Robert Gottwald a dodal, že zároveň byl turnaj velmi důležitý z pohledu členské závodní základny pro dělení finančních prostředků z krajského svazu.

Ohledně prvního aspektu jsou v trutnovském oddíle velmi spokojeni. Na republikové přebory do Jablonce nad Nisou se totiž probojovali čtyři kluci. „Bohužel ve druhém případě jsme nevyčerpali všechny možnosti. Závodníků se mohlo účastnit mnohem více,“ posteskl si Robert Gottwald.

Na turnaji startovalo devět závodníků (Richard Bureš, Tobiáš Adamec, Tadeáš Turičík, Matyáš Akštejn, Maty Ozdojev, Tomáš Hančil, Ondřej Krokidis, Jakub Perdek, Jungman Daniel), kteří vybojovali pět medailí a čtyři nominace na republiku.

V mladších žácích si pověsil zlatou medaili na krk Matyáš Akštejn a ve starších žácích Tadeáš Turičík. Richard Bureš bral stříbro a bronz Tobiáš Adamec.

Další želízka v ohni, méně zkušení nebo úplní závodní nováčci bojovali rovněž velmi dobře a získávali dílčí úspěchy. Stříbrnou medaili vybojoval při své premiéře Daniel Jungman. Velmi dobrý výkon předvedli i Jakub Perdek, Ondřej Krokidis a Maty Ozdojev. Ostatní kluci získávali důležité závodní zkušenosti.

(bog, tz-rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu