Úterý

4. října 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Další zlatá jízda judisty Linharta, získal pátý mistrovský titul

6. 10. 2021

page.Name
Jedna zlatá a dvě stříbrné medaile. Takhle úspěšní byli judisté trutnovské Lokomotivy v pražských Vršovicích, kde se zúčastnili otevřeného Mistrovství České republiky Masters v judu. Na turnaji startovalo 107 závodníků z šesti států (Slovensko, Belgie, Rakousko, Polsko, Ukrajina, ČR). Lokomotivu reprezentovali Jaroslav Linhart, Petr Vostřez, Lukáš Žižka a Rudolf Bradler.

Jarda Linhart na šampionát přijel ve skvělé formě a na tatami to bylo vidět hned od začátku. Všechny své zápasy ukončil vítězstvím na Ipon do 30 vteřin svým oblíbeným chvatem O-soto-gari. Soutěží prošel jako nůž máslem a získal tak svůj již pátý „mastrový“ titul mistra republiky.

 

Petr Vostřez si domů odvezl stříbro, když ho v boji o zlato porazil po vyrovnané bitvě Standa Radosta z Prahy. Ten obvykle startuje ve váhové kategorii +100 kg. Letos by však neměl ve své váze soupeře, takže byl přiřazen do váhy -90 kg, což pravidla soutěží veteránů umožňují. Judista Lokomotivy se tedy popral se soupeřem o více než deset kilo těžším.

 

Lukaš Žižka v super těžké váze nestačil po vyčerpávajícím souboji také pouze na vynikajícího Slováka Legeniho a na šampionátu slavil stříbro jako Petr Vostřez.

 

Ruda Bradler tentokrát na medaili nedosáhl. Rozlosování mu určilo velmi vyrovnanou a těžkou skupinu. Při maximálním nasazení vyhrál jeden zápas, ale to nestačilo, aby zasáhl do boje o medaile. Je nutno poznamenat, že borci, s nimiž prohrál, obsadili první a druhé místo.

 

Závodníci z Loko Trutnov svými výkony vybojovali sedmé místo v hodnocení klubů podle zisku medailí. Nejúspěšnější byla reprezentace Slovenska.

 

(bog, tz-rbr)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Rudy Bradlera