Pátek

7. října 2022

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Trutnovská Sokolovna byla dějištěm mezinárodního sparingového soustředění

29. 10. 2021

Trutnovská Sokolovna byla dějištěm mezinárodního sparingového soustředění 47 snímků
Češi, Němci, Ukrajinci, Rus, Uzbek, Turek, Čečenec… Multikulturní boxerská společnost se minulý víkend sešla v trutnovské Sokolovně. Čtyřiatřicet boxerů dorazilo do místní tělocvičny za přípravou formou ostrých sparingů. „Bylo to povedené. Jelo se na sto procent, nikdo se ale výrazně nezranil. Měli jsme jen nějaká naražená žebra a jeden zlomený prst,“ hlásil trutnovský trenér Milan Ondráško.

Boxing club Trutnov pozval do svého tréninkového centra zástupce asi deseti českých oddílů plus německý klub PSV Rostock Boxen, se kterým má navázanou již dlouhodobou spolupráci. Z města na pobřeží Baltského moře přicestovali dva naturalizovaní šampioni. Devatenáctiletý Čečenec Ramzan Amkhadov, jenž čerstvě přestoupil do mužské kategorie, a kadet Kemal Ünlü. Ten je původem Turek. Oba si stejně jako ostatní přijeli otestovat výkonnost před šampionáty.

Bylo to poprvé v novodobé éře trutnovského klubu, co se tady takové mezinárodní sparingy konaly. Z domácího oddílu se v Sokolovně představilo osm boxerů. „Respektive byli to všichni ti, kteří jsou provozuschopní boxovat v takovéto konkurenci,“ doplnil trenér Milan „Piňon“ Ondráško. Hlavní pozornost se upírala na kadety Vojtu Bernáčka a Matěje Svobodu, které příští víkend čeká mistrovství republiky v Českých Budějovicích.

V tělocvičně byl postavený ring, ale vzhledem k tomu, že účastníků bylo hodně, boxovalo se prakticky všude. „I když v neděli už se dostavilo méně boxerů. Ukázalo se, že boxeři, kteří nejsou zvyklí na turnajový režim, víc dnů po sobě nezvládli,“ sdělil Milan Ondráško k akci trvající od pátku do neděle. V mužské společnosti se objevilo i několik dívek, z hradeckého Good Luck Gymu se sparingového soustředění zúčastnila MMA zápasnice Gabriela Horáková.

Trutnovský klub nyní chystá na 3. prosince boxerský galavečer v Národním domě. „Původně jsme tu měli mít tým boxerů z Finska, jenže kvůli situaci okolo covidu se jejich účast musela zrušit. Už za ně máme náhradu. Turnaj je ale stále ve fázi rozpracovanosti, protože musíme pružně reagovat na nová covidová nařízení,“ uzavřel trenér Milan Ondráško.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto, video: Jan Bartoš