Středa

5. října 2022

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Deset titulů, dva národní rekordy a první místo v hodnocení klubů

21. 9. 2021

Deset titulů, dva národní rekordy a první místo v hodnocení klubů 11 snímků
Oddíl trutnovského Spartaku Powerlifting uspořádal v domácím prostředí městského úřadu mezinárodní mistrovství České republiky v benchpressu. Do soutěže se přihlásilo 191 závodníků z 64 klubů Česka, Polska, Slovenska i USA.

I přes vytížení domácích siláků s přípravou a organizačními povinnostmi nastoupilo do turnaje 21 členů Spartaku a během desetihodinového zápolení předvedli skvělé výkony a získali cenná umístění. Celkem vybojovali deset titulů mistra ČR, pět druhých a tři třetí místa.

Trutnovští závodníci se neztratili ani v absolutních hodnoceních (bez rozdílu vah a věku), kde vybojovali čtyři skvělá umístění. Libor Hurdálek zvítězil v absolutce mužů Masters nad 40 let v Equip, Alexandra Drtinová obsadila 3. místo v kategorii ženy open RAW, Pavel Drtina byl druhý v kategorii muži open Equip a Jan Kasper se umístil rovněž na druhém místě v kategorii Junioři Equip.

Spartakovcům se podařilo vytvořit i dva nové národní rekordy. Jáci Dominik v kategorii T 13-16 let do 100 kg RAW posunul hodnotu nového českého maxima na 100 kg. To Libor Hurdálek svým výkonem 182,5 kg zlepšil nejlepší národní benč v kategorii Masters 65-69 let do 110 kg EQ.

Úspěšné vystoupení domácích závodníků dokládá i první místo v hodnocení klubů.

Do Trutnova se přitom sjela skutečná špička českých benčařů, protože řada závodníků přijela otestovat své výkony a formu před nadcházejícím světovým šampionátem GPC, který proběhne za pět týdnů v polské Pabianici, kam se chystají i členové Spartaku. Kvalitu trutnovské soutěže potvrzuje i skutečnost, že hranici 200 kg překonalo celkem 29 závodníků.

Soutěž byla velice pozitivně hodnocena také po organizační stránce. Domácí klub i přes komplikace způsobené protiepidemickými opatřeními dokázal, že je schopen pořádat kvalitní soutěže a právem pak řadí město Trutnov mezi významná centra světového liftu.

Přehled výsledků SPARTAK Powerlifting Trutnov

(bog, tz-lhu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu