Středa

5. října 2022

Nyní

11°

Zítra

14°

Svátek má

Judista David Šopinec ovládl Český pohár v Brně

21. 9. 2021

page.Name
Trojlístek odchovanců trutnovské Lokomotivy Radek Gottwald, David Šopinec a Jan Lisý se v Brně zúčastnil Českého poháru v judu. Turnaj mezinárodního významu přilákal na start Slováky, Poláky, Rakušany, Slovince, Chorvaty, Ukrajince, Belgičany a další judisty z Evropy.

V turnaji začal bojovat jako první Radek Gottwald ve váhové kategorii dorostenců do 73 kg, kde se představilo 64 závodníků. Bohužel turnaj pro Radka skončil velmi rychle. Hned v prvním kole s pražským Martinem Pancnerem se zranil, zablokoval si krční páteř a dočasně skončil hospitalizován v brněnské nemocnici.

Jan Lisý v kategorii juniorů do 73 kg, kde startovalo 30 závodníků, svedl velmi dobrý souboj s Belgičanem Remi Decortem, ale soupeře nezdolal. A jelikož belgický judista v dalším kole prohrál, Honzu do dalších kol nevytáhl.

Nejlépe se vedlo Davidovi Šopincovi, který zářil a bez zaváhání porazil všechny své soupeře. V kategorii do 50 kg nastoupilo celkem 15 závodníků. David v prvním kole porazil Maďara Patrika Marótyho, ve druhém kole Viktora Zacha (Slavoj Polná), ve třetím Rakušana Gabraliyeva Akramana a ve finále Viktora Pistovčáka (Pro Sport Teplice). Vítězstvím v brněnském turnaji si upevnil vedoucí pozici národního rankingu. 

Současní závodníci Lokomotivy Trutnov se turnaje nezúčastnili z důvodu dlouhé závodní pauzy. „Další prioritou je pro nás příprava na krajský přebor mladších a starších žáků, který se uskuteční 2. října a bude zároveň nominací na Přebor republiky,“ sdělil trenér trutnovských judistů Robert Gottwald.

(bog, tz-rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu