Pátek

24. března 2023

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Vydařená slovenská generálka se třemi medailemi pro judisty Loko

8. 9. 2021

page.Name
Velké ceny Bratislavy masters v judu se zúčastnili i tři zástupci trutnovské Lokomotivy – Petr Vostřez, Robert Gottwald a Ruda Bradler. Turnaj, na kterém bojovali judisté ze Slovenska, Česka, Rakouska, Maďarska, Ukrajiny, Itálie a Slovinska, byl generální zkouškou před nadcházejícím mistrovství České republiky. Trutnovákům se mezinárodní soutěž povedla na výbornou.

Petr Vostřez všechny své zápasy zvládl na jedničku, takže z toho bylo zlato. Sám byl tímto svým výkonem překvapen, protože téměř rok nebyl v kimonu, a jak sám řekl, nečekal, že dosáhne na medaili.

Druhé zlato si domů odvezl Ruda Bradler, který na závodním tatami nestál skoro dva roky, přesto všechny své zápasy ukončil před časovým limitem. K turnaji uvedl, že je s výsledkem nadmíru spokojen, byly to jeho první závody po úraze pravé ruky. „Rád bych chtěl tímto poděkovat lékaři Pavlovi Holekovi z chrudimské nemocnice, který mi dal ruku do pořádku a zároveň Natálii Zielinske z trutnovské rehabilitace, díky které proběhla rekonvalescence na jedničku,“ nechal se slyšet.

Robert Gottwald ve své skupině nestačil na dva slovenské protivníky a z turnaje si odvezl bronz. To pro něj bylo trochu zklamání, ale zároveň to cítí jako výzvu do dalších soutěží.

Dále trutnovští borci společně s Martinem Pekárkem z Brna, Tomášem Fördösem z Kolárova a Mariánem Blaškem z Nitry utvořili tým a v mezinárodní soutěži družstev obsadili s Itálií dělené krásné třetí místo.

Ruda Bradler, jako trenér trutnovských masters, k turnaji ještě poznamenal, že sestava nebyla úplně ideální, neboť chyběla těžká váha. Tu však na svá bedra vzal Robert Gottwald (90 kg). „Za to, co předvedl na žíněnce se soupeři, kteří měli i o čtyřicet kilo více, zaslouží velkou pochvalu, neboť v boji s nimi podal vynikající výkony a podržel tak celý tým,“ řekl Bradler. To samé platí i u Petra Vostřeze. Ten zápasil se soupeři až o dvacet let mladšími. Velký dík a uznání patří samozřejmě i všem ostatním, kteří s nimi nastoupili za tým Lokomotivy Trutnov.

(bog, tz-rbr)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu