Sobota

3. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Judista Šopinec vyhrál Český pohár v Hranicích na Moravě

31. 3. 2022

page.Name
Z oddílu Lokomotivy se na Český pohár dorostenců a juniorů v Hranicích na Moravě nepřihlásil nikdo, nicméně trutnovské judo na jednom z nominačních turnajů pro mistrovství republiky tak zastupovali aspoň odchovanci klubu – David Šopinec, Radek Gottwald a Jan Lisý.

David Šopinec, favorit číslo 1 v kategorii dorostenců do 55 kg, kde startovalo 27 závodníků, nezaváhal a suverénně zvítězil. V žádném z pěti zápasů nedal svému soupeři šanci a po úspěšných soubojích nad Jakubem Vokálem (Liberec), Oliverem Huberem (Čáslav), Matyášem Vykoupilem (Brno), Adamem Resutíkem (Praha) a Vítem Nevečeřalem (Děčín) vybojoval zlatou medaili.

Radek Gottwald a Jan Lisý bojovali v kategorii juniorů, Radek ve váze do 81 kg a Honza do 73 kg. Oba shodně začali turnaj prohrou v prvním kole. Radek s Karlem Platošem (Hranice) a Honza s Danielem Kordulou (Opava). Tím ztratili možnost bojovat o zlato, ovšem ve hře byly ještě zápasy o bronz.

Radek se do souboje o medaili probojoval vítězstvími nad Marianem Chládkem (Brno) a Markem Palackým (Plzeň). Honza uspěl proti Davidu Strouhalovi (Plzeň) a Tadeáši Čeřovskému (Jičín). Poslední zápas ale opět oběma trutnovským judistům nevyšel. Radka nenechala pověsit si na krk bronz Brňák Petr Mladý a Honza prohrál s Thang Le Duckem z Plzně. Kluci tak obsadili dělené páté místo. Důležité body do národního žebříčku pro mistrovství republiky si však připsali.

Reprezentanti Lokomotivy se představí na další turnaji v sobotu 23. dubna v Hradci Králové, kde budou trutnovské barvy hájit mláďata, mladší a starší žáci.

(bažina, tz-rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu