Úterý

7. února 2023

Nyní

-6°

Zítra

-6°

Svátek má

Sokolovna bude dějištěm nevídaného boxerského turnaje mladých šampionů

10. 3. 2022

page.Name
Boxerští mistři několika evropských států i medailisté z mistrovství Evropy se o víkendu představí v Trutnově. Místní oddíl Boxing club v Sokolovně pořádá mezinárodní turnaj mládeže, který do ringu svede na naše poměry nevídanou konkurenci. Češi, Slováci, Poláci, Němci, Maďaři, Lotyši, Litevci a Izraelci budou bojovat v kategoriích školní mládeže, kadetů a juniorů.

„Myslím, že takový turnaj v Česku dlouho nebyl! Přijet měli i Ukrajinci, ale nepustili je přes hranice a arménská výprava byla pozitivní na covid,“ pronesl pořadatel a trutnovský trenér Milan Ondráško, že původně měla být konkurence ještě větší.

I tak se v Trutnově během soboty a neděli objeví okolo stovky boxerů z reprezentačních výběrů osmi států. „Hodně kluků jsou mistři svých zemí, takže bude na co koukat,“ poukázal kouč. Zájem o turnaj v Trutnově je tak obrovský, že některé kategorie budou muset organizátoři zdvojit a udělat áčkového a béčkového pavouka turnaje.

Z trutnovského oddílu vleze mezi provazy „přípravkář“ Matěj Machalík, kadet Marek Svoboda a junior a ostřílený trojnásobný národní šampión Vojtěch Bernáček. Ring bude postavený ve velké tělocvičně a bojovat se v něm bude od 10 hodin. „Sobotní dopolední program začne mezinárodní ligou, což bude dvanáct zápasů lidí, kteří se nevešli do turnaje,“ poznamenal Milan Ondráško. V turnajových pavoucích čekají každého boxera dva zápasy, v neděli přijdou na řadu finálové boje.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Jihozápadní oblast boxu